fbpx
Home 9 Tréninky v Českých Budějovicích 9 Kurz základní poslušnosti

Kurz základní poslušnosti

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří chtějí svého psa dobře zvládnout. Zahrnuje 6 hodinových lekcí, ve kterých se zaměříme na cviky základní poslušnosti i dovednosti pro život, jakou je chůze na prověšeném vodítku, přivolání, odložení, ale i nekradení jídla ze stolu, či práci v blízkosti dalších psů.

Společně pak z vašeho psa vychováme pohodového kamaráda, který bude moci jít všude s vámi. Zároveň ale bude potřeba, abyste se psem pracovali i mimo kurz alespoň pár minut denně. Počítejte také s tím, že mnoho věcí se budete muset naučit především vy, abyste svému psu mohli být lepšími trenéry.

1 800 Kč

Šárka Ševčíková

Své profesi se věnuji 10 let. Zaměřuji se především na běžnou poslušnost a ovladatelnost, ačkoliv se svým psem mám složenou i řadu zkoušek ze sportovní kynologie.

  • Pro štěňata od 5 měsíců a dospělé psy, kteří jsou ve slušném chování a poslušnosti teprve začátečníci
  • Pro psy, kteří nevyvolávají výraznější konflikty s ostatními. Během kurzu si psy samozřejmě budou zvykat na práci mezi dalšími psy, ale není primárně určen k řešení tohoto typu problémového chování. Pokud si nejste jisti, kontaktujte mě a domluvíme se.
  • Pro majitele, kteří chtějí pochopit chování svého psa a pracovat s ním klidnou a nenásilnou formou.

Přivolání, manipulace se psem

Povel Fuj!, nekradení jídla ze stolu, kontrola na pamlsek i hračku

Chůze na prověšeném vodítku, povel K noze

Sedni – Lehni – Vstaň, zůstávání v pozicích, před psovodem i u nohy

Přivolání za ztížených podmínek

Dlouhodobé odložení s rušivými vlivy, zdolávání překážek

Socializace mezi štěňaty i lidmi – jak na ni a čeho se vyvarovat

Psí dominance, nácvik řešení konfliktních situací

Prevence poruch chování (strach, nuda, stereotypní chování a další)

Správné hry pro štěně i dospělého psa, kreativní odměňování, kontrola na pamlsek/hračku

Samota, návyk na pelíšek

Manipulace s pejskem, způsoby učení

Součástí kurzu jsou také online materiály – videa s ukázkami, doplňující povídání, články k danému tématu.

Lekce na sebe navazují, což nám umožní výrazně větší efektivitu než u otevřených lekcí. Pokud byste se některé lekce nemohli zúčastnit, nahradíte si ji s dalším kurzem.

Postroj nebo široký nestahovací obojek (ideálně oboje), krátké pevné vodítko, dlouhé vodítko (stopovací vodítko, nebo šňůru v délce 10 – 15m), velkou spoustu dobroučkých pamlsků nakrájených na malé kousky, přetahovací hračku nebo míček – pokud má pes nějaký oblíbený.

 Výcvik probíhá ve skupině psů a obsahuje šest lekcí v délce 60minut. Začneme – jaro 2021 – na cvičišti na Branišovské. Pokud budeme muset z nějakého důvodu lekci zrušit, nahradíme si ji další neděli a kurz se o týden protáhne.

Součástí kurzu jsou také doplňující videa a povídání, která obdržíte online. V případě, že se některé lekce nebudete moci účastnit, domluvíme se na individuálním řešení, nebo si lekci nahradíte s dalším kurzem.

Registrace

Cena kurzu 1 800 Kč, splatná na účet 2000374466/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím Vaše jméno a o jaký kurz se jedná), nebo hotově před počátkem kurzu.

Přihlašovat se můžete níže skrz formulář nebo na telefonu +420 778 222 100.

Přihláška