Home 9 Tréninky v Českých Budějovicích 9 Kurz základní poslušnosti

Kurz základní poslušnosti

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří chtějí svého psa dobře zvládnout. Zahrnuje 6 hodinových lekcí, ve kterých se zaměříme na cviky základní poslušnosti i dovednosti pro život, jakou je chůze na prověšeném vodítku, přivolání, odložení, ale i nekradení jídla ze stolu, či práci v blízkosti dalších psů.

Společně pak z vašeho psa vychováme pohodového kamaráda, který bude moci jít všude s vámi. Zároveň ale bude potřeba, abyste se psem pracovali i mimo kurz alespoň pár minut denně. Počítejte také s tím, že mnoho věcí se budete muset naučit především vy, abyste svému psu mohli být lepšími trenéry.

2700 Kč

Šárka Ševčíková

Své profesi se věnuji 10 let. Zaměřuji se především na běžnou poslušnost a ovladatelnost, ačkoliv se svým psem mám složenou i řadu zkoušek ze sportovní kynologie.

  • Pro štěňata od 5 měsíců a dospělé psy, kteří jsou ve slušném chování a poslušnosti teprve začátečníci
  • Pro psy, kteří nevyvolávají výraznější konflikty s ostatními. Během kurzu si psy samozřejmě budou zvykat na práci mezi dalšími psy, ale není primárně určen k řešení tohoto typu problémového chování. Pokud si nejste jisti, kontaktujte mě a domluvíme se.
  • Pro majitele, kteří chtějí pochopit chování svého psa a pracovat s ním klidnou a nenásilnou formou.

Přivolání, manipulace se psem

Povel Fuj!, nekradení jídla ze stolu, kontrola na pamlsek i hračku

Chůze na prověšeném vodítku, povel K noze

Sedni – Lehni – Vstaň, zůstávání v pozicích, před psovodem i u nohy

Přivolání za ztížených podmínek

Dlouhodobé odložení s rušivými vlivy, zdolávání překážek

Socializace mezi štěňaty i lidmi – jak na ni a čeho se vyvarovat

Psí dominance, nácvik řešení konfliktních situací

Prevence poruch chování (strach, nuda, stereotypní chování a další)

Správné hry pro štěně i dospělého psa, kreativní odměňování, kontrola na pamlsek/hračku

Samota, návyk na pelíšek

Manipulace s pejskem, způsoby učení

Součástí kurzu jsou také online materiály – videa s ukázkami, doplňující povídání, články k danému tématu.

Lekce na sebe navazují, což nám umožní výrazně větší efektivitu než u otevřených lekcí. Pokud byste se některé lekce nemohli zúčastnit, nahradíte si ji s dalším kurzem.

Postroj nebo široký nestahovací obojek (ideálně oboje), krátké pevné vodítko, dlouhé vodítko (stopovací vodítko, nebo šňůru v délce 10 – 15m), velkou spoustu dobroučkých pamlsků nakrájených na malé kousky, přetahovací hračku nebo míček – pokud má pes nějaký oblíbený.

 Výcvik probíhá ve skupině psů a obsahuje šest lekcí v délce 60minut. Začneme – jaro 2021 – na cvičišti na Branišovské. Pokud budeme muset z nějakého důvodu lekci zrušit, nahradíme si ji další neděli a kurz se o týden protáhne.

Součástí kurzu jsou také doplňující videa a povídání, která obdržíte online. V případě, že se některé lekce nebudete moci účastnit, domluvíme se na individuálním řešení, nebo si lekci nahradíte s dalším kurzem.

Registrace

Cena kurzu 2700 Kč, splatná na účet 2000374466/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím Vaše jméno a o jaký kurz se jedná), nebo hotově před počátkem kurzu.

Pokud by formulář nespolupracoval tak, jak by měl, napište mi prosím na sarka@ozzoteam.cz.

Přihláška