Tajemství trénování

Naučte se rozumět svému psu a najděte společnou cestu k ochotné a radostné spolupráci

13týdenní online kurz

19.2. – 19.5. 2024

Hledáte způsoby, jak pracovat se svým psem, ale rady, které jste dostali, vám nezabírají?

Nemůžete se dostat přes cviky, které jiní naučí za chviličku?

Výcvik se nedaří a vy nevíte, co dál?

Každý pes je jiný a pouhé sledování cizích postupů nestačí. Výcviku musíte rozumět. Pak dokážete najít ideální cestu pro sebe a svého psa, získat jeho pozornost a spolupráci.

Naučíte se lépe rozumět svému psu a  způsobům jeho učení, aby výcvik nebyl boj, ale společná zábava.

Dozvíte se, jak mu cvičení upravit na míru tak, aby ho bavilo a udržel pozornost, i když to není plemeno ideální pro výcvik.

Seznámíte se s důležitými pravidly  moderního a etického trénování zvířat, díky kterým bude vaše snaha srozumitelná a snadno pochopitelná i pro psa.

Naučíte se ne jen teorii, ale také praxi!

Jak vám kurz pomůže?

Získáte dovednosti, díky kterým vám pes bude skutečně rozumět, ať už učíte cokoliv – běžnou poslušnost, zábavné triky, nebo se chcete věnovat některému ze psích sportů.

Naučíte se více přemýšlet o možnostech motivace, být kreativní a využívat i rozptylující lákadla jako odměny. Pak už se nebudete muset bát, co váš pes kde uvidí, ucítí nebo zaslechne a na vás zapomene.

Poznáte různé způsoby trénování a učení, takže snadno najdete tu nejlepší cestu pro vás dva. Budete vědět, jak která metoda funguje, na co si dát pozor a kde se naopak vyplatí, abyste i v budoucnu snadno hledali možnosti, jak se svým psem co nejlépe spolupracovat.

Získáte ve svém psu parťáka, s nímž si budete rozumět i beze slov.

A navíc ode mne dostanete podrobné návody na učení 30 různých triků, na kterých si vše vyzkoušíme v praxi!

Vydejte se společně se svým psem na fantastickou cestu porozumění a spolupráce.

Chtěla jsem vyzkoušet, co zvládnu psa naučit a hlavně naučit se spolu vzájemně komunikovat. Na online kurzu je skvělé, že nikam nemusím jezdit, vše si v klidu pročtu, můžu se k tomu opakovaně vrátit, kouknu se na videa v klidu, a když mám na to čas a náladu. A hlavně mohu cvičit svým tempem, takže jsme sice pozadu, ale beze stresů, že nestíháme a nikoho nezdržujeme… Člověk víc přemýšlí, jak co udělat. Než napíšu otázku, tak si na ní zkusím sama odpovědět, jakoby to byl někdo cizí (protože cizím lidem se radí nejlépe :))

Já jsem ráda, že jsem online kurz zkusila a mile mě překvapil. Rozhodně toho nelituju.

Blanka a švýcarští ovčáci

Na kurzu je pro mne velice pozitivní to, že obsahuje celou řadu velmi pěkně zpracovaných písemných i vizuálních instrukcí, jak teoreticky, tak prakticky zaměřených, se kterými si mohu pracovat podle svých potřeb a v časovém rozvržení, které mi vyhovuje. Zároveň existuje skvělá přímá podpora ze strany instruktorky, reagující na jakékoli dotazy související s tématy kurzu, ale i s problémy, se kterými se ve výcviku (resp. výchově) účastníci kurzu setkávají, a to jak formou písemné reakce na dotazy, tak formou videí s rozborem určitého konkrétního problému či okruhu problémů. Online kurzy Šárky Ševčíkové mohu tedy všem, kteří zvažují, zda do toho jít, vřele doporučit.

Hanka a knírači

 

Do kurzu bylo zařazeno obrovské množství opravdu užitečných informací a taky spoustu cviků. Většinu cviků, která v kurzu byla, je možné zařadit do praxe (např. nose touch, aport, položení hlavy,..), což je super. Naopak jsou tu i cviky, které slouží „jen“ k pobavení psa a pánečka – ideální pro upevnění našeho vztahu. Řekla bych, že žádný trik z kurzu není zbytečný.

Náplní mojí práce je výcvik vodicích psů a také trénink s pečovateli, kteří mají psy v předvýchově. Myslím, že spoustu informací, které jsem se tu dozvěděla, budu moci použít v praxi:)

Bára  a německý ovčák

 

Na co konkrétně se můžete těšit?

V kurzu vás čeká 6 přednášek, ve kterých si podrobně projdeme ta nejdůležitější témata z trénování psů. Povíme si o různých metodách a jejich použití tak, aby byly efektivní, srozumitelné a pomáhaly nám budovat chuť a ochotu do spolupráce.

Ukážeme si, jak pracovat se psy, kteří se obtížně motivují, nebo naopak jsou přemotivovavní a je těžké jejich radost ukočírovat. Naučíte je soustředění a pozornosti, které k dobré spolupráci potřebujete.

Podrobně se seznámíme se základními pravidly učení a  trénování, která nám pomohou přizpůsobit trénink na míru každému psu, řešit případné potíže a hledat nové cesty. Jedna z přednášek bude zaměřena také na řešení problémového chování.

Velkou pozornost budeme věnovat odměnám, jejich správnému použití, a také odbourávání, abychom neztratili ochotu do spolupráce, ale naopak psa podpořili vě větší ochotě a rychlosti. I když za to bude méně odměn.

A co praxe?

Abychom nemluvili pouze teoreticky, součástí kurzu je také 30 různých triků, při jejichž učení si vše převedeme do praxe.

Proč triky?

  • Protože nám na nich tolik nezáleží, takže ani případné chyby tolik nebolí. A až budete učit něco opravdu důležitého, budete už vědět, jak na to.
  • Jsou velmi rozmanitou skupinou, na které si lze procvičit vše, o čem budeme mluvit v přednáškách.
  • Jsou zábavné, pro nás i pro naše psy. To už samo o sobě pomáhá zlepšit spolupráci a budovat vzájemný vztah.

U každého cviku najdete informaci, pro jaké psy je vhodný a zda je důležitý pro učení dalších navazujících cvičení.

Jak kurz probíhá?

Každé dva týdny najdete v členské sekci novou lekci s přednáškou a novými triky na trénování. Zároveň se budeme setkávat ve facebookové skupině či na e-mailu, kde zodpovím všechny vaše otázky. Pokud si tedy nebudete čímkoliv jisti, nebo váš pes nebude reagovat tak, jak jsme si naplánovali, stačí se zeptat a společně najdeme řešení. Kromě otázek máte možnost posílat mi také videa z vašeho tréninku, abych mohla poradit co nejkonkrétněji.

Poté vás čekají ještě 3 týdny mé plné podpory, kdy budete mít čas v klidu dohnat to, co jste nestihli, a zeptat se, na co jste se nezeptali.

Přístup k materiálům budete mít do konce roku 2024. Můžete se k nim tak kdykoliv vracet a připomenout si to, co právě řešíte.

A to není vše – mám pro vás BONUSY!

Perfektní aport i pro neaportéry

Využijte příležitostí a naučte svého psa perfektní přinášení, i když to není žádný rozený aportér. Se znalostmi z kurzu to bude snadné. Mám pro vás podrobný návod, jak jednoduše, krok za krokem naučit přesné a rychlé přinášení, držení bez překusování i klidné odevzdání.

Minikurz Odměny a tresty v životě psů

6 videopovídání o užití trestů a odměn ve výcviku psů, které vám pomohou pochopit, proč se nám někdy cvičení vůbec nedaří tak, jak bychom si představovali.  A prozradím vám jak jednoduše situaci změnit, abychom změnili i motivaci psa.

Tajemství trénování

stojí  Kč nebo € , za které získáte

6 obsáhlých přednášek, ve kterých vás naučím lépe rozumět trénování psů

30 různých triků rozebraných v podrobném návodu

13 týdnů mé plné podpory a odpovědí na vaše otázky

Postup k trénování přinášení i u psů, kteří nejsou rození aportéři

 A především ochotného psího parťáka, který si užívá společný trénink a spolupráci s vámi.

Když to porovnám se cvičákem: tam v mém případě hlavně sleduju mého psa, kterého víc než cvičení zajímají všichni psi okolo, takže mnohdy jsem ani nestihla pořádně sledovat, co vlastně máme dělat. A to nemluvím o ostatních účastnících, které naše zápolení také rozptylovalo. V on-line kurzu mám možnost si vše v klidu pročíst, sledovat videa a rady. A to vše mým tempem a opakovaně.

Věra a borderák Jee

 

Triky nám pomáhají ve všem. Pro nás je to novinka, jiný styl „práce“. Zlepšilo se nám i přivolání na procházkách, určitě větší chuť a radost ze cvičení a to jak u psa, tak u mne. S jejich pomocí se dokážeme oba uvolnit, a když se nedaří v klasickém výcviku, zakončím trénink nějakými triky a odcházíme oba spokojení. Navíc se pes začal víc těšit, víc si mne na procházkách hlídá. Změnil se i můj přístup. Začala jsem víc přemýšlet nad rozvrhem tréninku a to není málo.  Za mne úžasná zkušenost.

Soňa a Bruno boerboel

Tak určitě bych váš kurz doporučila, umíte vše dobře vysvětlit jak ve videích tak i mluveném slově, i zpětná vazba na klientovi potíže jsou rychlá a obsáhlá.  A co mi to přineslo? Lépe pochopit svého psa, i když vím, že ještě máme hodně práce před sebou
Monika a Rocky dobrman

Kdo jsem?

Jmenuji se Šárka Ševčíková a už více než 10 let jsem trenér psů a jejich lidí.

Zaměřuji se na práci se začátečníky, kterým pomáhám vstoupit do fantastického světa jejich psů. Tam totiž najdou odpovědi na své otázky, ať už se týkají trénování nebo běžného soužití. Znalosti nám otevírají bránu ke spolupráci a přátelství.

Abych ještě více podpořila srozumitelnost celého kurzu, natáčím často videa přímo z tréninku, kdy se to pes teprve učí. Nechci ukázat pouze finální podobu a pochlubit se, jak to má můj pes skvěle naučené. Snažím se ukázat právě ten proces, jak jsem ho to učila. Ukázat, kde dělal chyby a kde jsem je udělala já a u toho vysvětlovat, na co byste si měli dát pozor, co změnit, nebo čeho se držet. Některá videa jsem dokonce točila se svým kocourem, abyste opravdu viděli, jak danou věc učím začátečníka.

Máte otázky?

Četl jsem už řadu knih, chodím na cvičák, bude mi kurz k něčemu?

Online kurz není to samé jako kniha, ani jako lekce na cvičáku. Knihy se zaměřují pouze na výklad, ale nemáte možnost se nikoho zeptat, když něčemu nerozumíte. Nemůžete s nikým probrat konkrétní situace z vašich tréninků.

Na cvičáku na druhou stranu nebývá dostatek času na pochopení toho, proč vám instruktor doporučuje to či ono. Máte sice okamžitou zpětnou vazbu, ale pouze k jedné dané situaci. Není čas rozebírat detailně co udělat, když bude pes reagovat jinak, jak změnit své chování když se změní podmínky v okolí apod. Já vám v online kurzu nemohu dát okamžitou zpětnou vazbu, ale naučím vás, abyste rozuměli celé situaci: Tomu, co děláte vy, co dělá pes, jak se navzájem ovlivňujete a co změnit, když věci nejdou podle plánu. Okamžitou zpětnou vazbu si pak můžete dát sami.

V online kurzu máte také možnost zasílat svá videa z tréninku, která si můžeme společně rozebrat do nejmenších detailů, abyste vše plně pochopili. Mým cílen není naučit vás pár konkrétních cviků, ale rozumět celému tréninku, ať už se rozhodnete trénovat cokoliv.

Dokážu se něco takového naučit?

Dokážete, pokud budete chtít. Dobrý trénink je naučená dovednost, ne vrozený dar. Je to o tom pochopit základní principy a zažít si určité dovednosti. A já vás v tom plně podpořím.

Při své práci jsem zvyklá pracovat se začátečníky a předávat jim znalosti co nejvíce srozumitelnou formou. Záleží mi na tom, abyste vše plně pochopili a dokázali s tím dál pracovat. Jsem proto připravena zodpovědět vám jakoukoliv vaši otázku, nebo okomentovat video z vašeho tréninku.

Musí už pes něco umět?

Nemusí. Vysvětlíme a ukážeme si i úplné základy. Je tedy jedno, jestli se budete účastnit se štěnětem nebo dospělým psem, začátečníkem, nebo psím šprtem. Stejně tak nezáleží na plemeni psa. Všichni jsou schopni se učit a my se naučíme, jak na to, aby jim to šlo co nejlépe.

 

Mohu platit na splátky?

Ano. Platbu za kurz lze rozdělit do čtyř splátek ve výši 1520 Kč nebo € 63. Obě tyto možnosti najdete v přihlašovacím formuláři.

Copyright © 2024 Šárka Ševčíková