Sebekontrola pro lepší ovladatelnost

Online kurz plný praktických cvičení, díky kterým zlepšíte ovladatelnost svého psa i v těch nejnáročnějších situacích.

Zvládá váš pes řadu povelů, ale jenom když ho nic neruší?

Jak uvidí jiného psa, zvěř, cyklistu, zapomene na vše, co jste ho učili?

Věnovali jste spoustu času trénování poslušnosti, a přesto na procházce neposlouchá?

 

Pojďte ho to konečně naučit!

Začněte trénovat právě to, aby i v náročných situacích zůstal klidný a věnoval vám pozornost.

Využijte jeho přirozené schopnosti sebeovládání a nasměrujte ji tam, kam potřebujete.

Zvyšte rychle ovladatelnost svého psa i v náročných situacích.

Jak vám sebekontrola pomůže zlepšit ovladatelnost vašeho psa?

Zrychlíte cestu k úspěchu. Trénink sebekontroly je zaměřen přímo na zvládání složitých situací. Naučení dobré ovladatelnosti je tak mnohem rychlejší, než při pouhém opakování základních povelů stále dokola.

Jeho vlastní chování je to, co mu stojí v cestě. Ne vy. Pokud se toto naučí, nebude hledat způsoby, jak vás obejít. Místo souboje mezi vámi bude srozumitelná komunikace s jednoduchými pravidly.

Pes dokáže velmi dobře kontrolovat projevy svých emocí, aby i při vzrušení z lovu zůstal klidný a soustředěný. My je můžeme naučit, že to neplatí jen při lovu, ale kdykoliv je něco rozruší nebo nadchne.

Čím více je rozrušený, tím lépe pro vás. Sebekontrola se nejlépe trénuje s tím, co pes skutečně chce a co nám připadá pro trénování neřešitelně obtížné.

Co budeme trénovat?

V jednoduchých cvičeních si ukážeme a osvojíme základní principy trénování sebekontroly. Pes se naučí vědomě rozhodovat tak, jak my potřebujeme. Vy se naučíte s ním nebojovat, ale ukazovat mu, že úspěch nebo neúspěch záleží jen na něm a jeho chování.

V pokročilejších cvičeních si to vše oba lépe zažijete a získáte průpravu do praktických situací na vašich procházkách.

A podíváme se i na řadu praktických cvičení a přenášení sebekontroly do běžných situací.

Povel Pust, který pak zvládne s hračkou stejně jako s ukradenou botou.

Rychlé přecházení do vyšší aktivity – aby uměl co nejrychleji zareagovat na přivolání a běžet k vám, místo pomalého přicházení.

Ale i naopak rychlé uklidnění po něčem hodně vzrušujícím. Bude pak pro vás snazší ukončit hru, i když je rozdováděný, nebo chtít klid po vyběhnutí srnky.

Klid při odchodu na procházku nebo vystupování z auta.

A přivolání od odhozené hračky nebo pamlsku, jako skvělý trénink pro situace, kdy chlupáč vyrazí za něčím, co opravdu moc chce.

Jak kurz probíhá

V členské sekci na webu najdete celý kurz rozdělený do jednotlivých lekcí. Pokud už jste sebekontrolu trochu trénovali, můžete si vybrat kde začít. Přístup vám zůstane po dobu jednoho roku, abyste se mohli vracet a jednotlivá cvičení si připomenout, bude-li potřeba.

Co je součástí kurzu?

Výklad a popis jednotlivých cvičení zpracovaný do textů a nahrávek. Můžete si tak vybrat, zda budete raději číst nebo poslouchat.

Ukázková videa každého cvičení, abyste přesně věděli, jak v tréninku postupovat.

Mé mnohaleté zkušenosti ne jen z trénování psů, ale i z práce s lidmi na cvičáku a v online kurzech. Díky nim dobře vím, kde se nejčastěji chybuje a včas vás upozorním, na co si dát pozor.

Moje odpovědi na otázky k vašim tréninkům.

Sebekontrola pro lepší ovladatelnost

Online kurz plný praktických cvičení, díky kterým zlepšíte ovladatelnost svého psa i v těch nejnáročnějších situacích.

Cena kurzu je 1 250 Kč nebo 53 €

12 lekcí

15 různých cvičení pro zvýšení ovladatelnosti

15 ukázkových videí, jak přesně v tréninku postupovat

Proč kurz vznikl?

Když jsem začínala se svým prvním psem, o sebekontrole jsem nic nevěděla. S jejím trénováním jsme začali, až když jsme se začali připravovat na zkoušky z poslušnosti a závodit ve sportovní poslušnosti. Pak ale přišla Bára, čtyřletá kříženka se špatnou minulostí, která se nám nečekaně objevila v životě. Nechtěla se mnou spolupracovat, velmi silně se rozptylovala a práce s ní, ale i běžné domácí soužití, pro mě byly opravdu náročné.  Teprve s ní jsem se naučila, jak moc je trénink sebekontroly důležitý i do běžného života. Najednou jsme spolu přestávali bojovat a pokroky byly obrovské. Už to nebylo jen pár jednoduchých cviků doma nebo na zahradě, ale skutečná ovladatelnost během procházek.

Od té doby jsem se učení sebekontroly věnovala s bezpočtem svých klientů, a když Bára odešla a přišel roční voříšek Denis, byla už sebekontrola tím prvním, co jsem ho učila. A věřím, že tak to bude i v budoucnu. Pokud pes umí pracovat se svými emocemi, umí zůstat pozorný i ve vypjatých situacích, není potřeba věnovat tolik času poslušnosti. Už sama sebekontrola z něj dělá pohodového a dobře ovladatelného parťáka.

Copyright © 2023 Šárka Ševčíková