Psí chování a komunikace

Naučte se lépe rozumět řeči svého psa, abyste mu mohli pomoci řešit nepříjemná setkání s jinými psy.

Máte někdy pocit, že svému psu a jeho chování vůbec nerozumíte?

Nevíte, proč si s některým psem rozumí a s jiným ne?

Nebo co dělat, když se bojíte setkání s jiným psem?

Pojďte to konečně rozluštit a naučte se svému psu lépe rozumět!

Naučíte se číst komunikaci a situace mezi psy tak, abyste mohli lépe předvídat případný problém a včas mu předejít.

Dokážete rozeznat skutečnou motivaci svého psa a to, jak se v dané situaci cítí.

I vy sami získáte díky novým znalostem větší klid v setkávání s jinými psy, protože budete více rozumět tomu, co se mezi nimi odehrává a jak i cizí pes komunikuje.

Bude pro vás jednodušší porozumět svému psímu parťákovi a nabídnout mu pomoc přesně tam, kde ji potřebuje.

Jak vám kurz pomůže porozumět řeči psů?

V první obsáhlé přednášce si podrobně vysvětlíme psí chování a to, jak konflikty mezi psy vznikají. Povíme si, co je skutečný konflikt a co se tak jen zdá. Ukážeme si rozdíly mezi psem agresivním, dominantním a reaktivním a prozradíme, jak s každým z nich pracovat.

pes

Ve druhé přednášce se podíváme na konkrétní signály v psím chováním a vysvětlíme si, jak je číst. Vše si budeme navíc ukazovat na řadě videí z běžných setkání mezi psy, kde si komunikaci podrobně rozebereme a ukážeme na různých typech psů.

pes

Třetí přednáška bude věnována tomu, jak psi komunikují s námi, především v těch situacích, kde mají problém s jiným psem. Vysvětlíme si, jakou roli v tom hrajeme my, jakým chováním podnítíme vznikající konflikt a co naopak dělat, aby na konflikt nedošlo.

Nakonec vám odpovím na všechny vaše otázky. Pokud nebudete v kurzu čemukoliv rozumět, budete se chtít doptat na něco, co v něm nezaznělo, nebo dokonce i sami budete mít video ze setkání, kterému byste chtěli lépe porozumět, budete se mě na to moci zeptat.

Co přesně se budeme učit?

Povíme si, jaký je rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a v čem jsou naopak stejné. Abychom je uměli poznat, ale také s nimi správně pracovat, protože pamlsek před čumákem přeci jen nevyřeší vše.

Zjistíme, kde se bere agresivní chování a k čemu je důležité. Ale také kdy už je to problém a jak můžeme nechtěně psa učit, aby se svým okolím jednal pomocí agrese. A vysvětlíme si, jaký je rozdíl mezi psem agresivním a reaktivním a jak s každým z nich pracovat.

Podíváme se na nejdůležitější signály, které bychom se měli naučit v řeči našich psů číst a dávat do správného kontextu, abychom jim rozuměli. Ukážeme si, kdy pes jen „prudce komunikuje“ a kdy už je v afektu a hrozí malér.

Ukážeme si kdy je hra skutečně hra a kdy to hra není, jen my si to myslíme, a jakou neplechu to může nadělat v socializaci našeho psa. I kde děláme další chyby a na co si dát pozor, pokud nás dospívání našeho psa teprve čeká.

Povíme si, v jakých situacích si se svými psy obvykle skvěle rozumíme, aniž bychom nad tím museli přemýšlet, a kde nás naopak ovládají mýty a domněnky, které nám vše komplikují. Ukážeme si, jak s námi psi komunikují a jak bychom na to měli reagovat, abychom nevyvolali mezi psy zbytečný konflikt.

Ale i to, kde špatně chápeme chování vůči nám, nebo jiným lidem, a ten zbytečný konflikt vyvoláváme my sami

 

Jak přesně bude kurz probíhat?

Po zakoupení kurzu získáte přístup do členské sekce, kde budete mít 3 přednášky, v celkové délce více než 6,5 hodiny. Ty obsahují jak teoretickou přípravu a popis jednotlivých situací a signálů, tak i řadu ukázkových video z běžných pejskařských situací. Přístup k nim vám zůstane na dobu 5 měsíců a budete si moci stáhnout i MP3 záznam všech tří přednášek.

V období od do budete mít možnost mi psát své otázky a případně i poslat video pro lepší pochopení chování svého psa. Já na ně natočím podrobné odpovědi v podobě videa, které vám přidám do členské sekce a budete mít zase i možnost stáhnout si MP3 záznam.

Psí chování a komunikace

Naučte se lépe rozumět řeči svého psa, abyste mu mohli pomoci řešit nepříjemná setkání s jinými psy.

Cena kurzu je 1 890 Kč nebo 76 €

3 přednášky v délce vce než 6.5 hod.

Odpovědi na vaše otázky

Teoretické vysvětlení a rozbor řady videí s konkrétními ukázkami a popisem psího chování

Proč kurz vznikl?

Konflikty mezi psy jsou téma, které na cvičáku i v online kurzech řeším strašně často. A vlastně i se svými vlastními psy. Ozzy sice uměl vždy dobře komunikovat, ale pro konflikt nešel daleko. To Bára komunikovat neuměla téměř vůbec byla zvyklá se jen rvát s fenou od sousedů o její krmení, když se jí povedlo utéct. Takže s ní to bylo hodně těžké a musela se toho spoustu naučit ona i já. Denis naopak byl vždy nekonfliktní. Tedy, jak se to vezme.

On sám konflikty nevyvolává, pokud může, cizímu psu se spíše vyhne, ale pokud mu někdo říká, že něco vážně dělat nemá a on to udělat chce, nebere to moc vážně. Sice si nebere osobně, když se ho druhý pes snaží zahnat, což je super, ale také se jen tak zahnat nenechá a rád se znova a znova do situace vrací, což také není úplně ideální. S kým ale měl problémy vždy, byl Ozzy. Bylo úplně jedno, jak moc ho Ozzy neřešil a nic nedělal, Denis s ním díky své nejistotě a nízkému sebevědomí měl vždy problémy a musela jsem se naučit dobře číst jeho chování, abych to správně vyhodnotila.

Podobné problémy řeším i u svých klientů, kde navíc narážíme právě na neznalost psích signálů a komunikace, ale i přirozeného psího chování, které nám celou práci ztěžují. Často jsou majitelé celí nesví z chování svého psa, které se jim zdá špatné a nevhodné, ale přitom je úplně přirozené. Nebo si něco v chování svého psa špatně vykládají a pa vzniká mnoho domněnek a špatných předpokladů, které nám velmi ztíží řešení skutečného problému. Proto jsem jako součást online programu Na procházce společně připravila i tyto tři obsáhlé přednášky. A teď jsem se rozhodla, zpřístupnit je i těm, kdo v programu nejsou.

Copyright © 2025 Šárka Ševčíková