Kurz poslušnosti pro skvělé psí parťáky

Abyste našli společnou řeč a naučili je vše, co pro život potřebují.

6 lekcí

18 různých cvičení a her

Chcete mít po svém boku pohodového psa, kterého můžete vzít všude sebou?

Rádi byste ho naučili poslouchat, ale zatím se to tak úplně nedaří?

Bojíte se, že snad nikdy nebude umět přijít na přivolání, netahat na vodítku a nekrást jídlo ze stolu?

 

Natrénujte v zábavných hrách a cvičeních všechny dovednosti potřebné pro spokojený život vás obou.

Pochopíte chování a motivaci svého psa a naučíte se s ním cvičit tak, aby vám rozuměl a chtěl spolupracovat.

Trénujte na svých každodenních procházkách a učte ho poslouchat v prostředí, ve kterém to nejvíc potřebujete.

Co nás v kurzu čeká?

 • Přivolání, protože to je základ.
 • Chůze s psovodem, aby nám pes na vodítku nevykloubil rameno a uměl s námi jít i bez vodítka.
 • Chůze u nohy pro situace, kdy potřebujeme, aby se opravdu soustředil a nerozptyloval okolím.
 • Sedni-lehni-vstaň, tak aby uměl lehat i ze stoje a sedat i z lehnutí.
 • Povel Fuj, protože někteří by snědli opravdu všechno.
 • Zůstávání, to se vždycky může hodit.
 • A další doplňující cvičení pro zvládání každodenních výzev.

 

A navíc si ukážeme

Sebekontrolu, aby se naučili zvládat své emoce a spolupracovat i při velkém rozptýlení.

Zastavení, když jsou dále od nás, nebo dokonce vyrazí za zvěří.

Hru s miskou – geniální pomůcku pro trénování přivolání, práce v rušném prostředí a mnoho dalšího.

Podrobně se seznámíme s trénováním pomocí navádění i tvarování, tak abyste mohli se svým psem pracovat srozumitelně a efektivně.

A povíme si, jak ze cvičení odbourávat odměny a přitom zvyšovat ochotu psa ke spolupráci.

Hra s miskou

V praktických lekcích používám Hru s miskou jako základ pro učení spolupráce na větší vzdálenost a navíc v rušném prostředí cvičiště. Pro psy je velice motivující a zábavná a většinou ji skvěle zvládnou už na první skupinové lekci.

 • Velice jednoduchá hra, kterou si zamilujete vy i váš pes.
 • Snadno v ní během krátké chvíle zopakujete řadu přivolání a upevníte reakci na povel.
 • Můžete si v ní vyzkoušet práci s nejrůznější motivací, abyste zjistili, co a jak na vašeho psa funguje.
 • A do jejího průběhu můžete přidávat další a další dovednosti, které chcete se svým psem pocvičit.

Přidejte se k online Kurzu poslušnosti pro skvělé psí parťáky a naučte se trénovat jednoduše, efektivně a tak, aby vás to oba bavilo.

Online kurz jako dárek? 

Je to dobrý nápad? Pokud mají psa nebo štěně, které chtějí vychovat a naučit základní dovednosti, a nebojí se přitom sami něco naučit, tak ano. 

Nikam je neposíláte. Nemusíte se bát, že jim to nevyjde časově, nebo nebudou chtít docházet na pravidelné lekce. Vše si mohou projít z klidu svého domova a v čase, který jim nejvíce vyhovuje. 

Po zaplacení dostanete poukaz s kódem na kurz zdarma. Můžete ale vyrobit svůj vlastní třeba s fotografií jejich chlupáče, a kód tam přepsat. Platnost je 90 dní, ale dá se prodloužit. Je pak na nich, jestli se rozhodnou začít trénovat hned, nebo později. 

Nedali by přeci jen přednost lekcím na cvičáku? To nevím. Co ale vím, je, že většinu času jsou se svým psem sami, nemají vedle sebe trenéra. Potřebují se naučit zvládat právě tyto situace, kdy jsou sami na běžné procházce nebo doma. A k tomu potřebují především znalosti. Porozumět svému psu a jeho učení. A to je základním smyslem celého kurzu. 

Jestli to s tím svým raubířem zvládnou? Každý pes je jiný, ale způsoby jejich učení zůstávají stejné. V kurzu si proto řekneme, co na psy platí, i jak to přizpůsobit konkrétním povahám. 

Jak bude kurz probíhat?

Po zaplacení kurzu získáte přístup do členské sekce, kde najdete první za šesti lekcí. Další se vám otevřou vždy po týdnu a zůstanou přístupné po dobu jednoho roku od začátku kurzu.

 Každá lekce je podrobně zpracovaná v textech, výkladových a ukázkových videích.

Ukázky jsem ve většině případů točila se psy, kteří se to opravdu teprve učí. Nemusíte se tedy bát, že na videu to bude vypadat jednoduše, ale v tréninku vám to nepůjde.

Díky mnohaleté praxi učení stejných dovedností u klientů na cvičáku vím, kde vznikají nejčastější chyby, takže vás na ně předem upozorním a zodpovím nejčastější dotazy. Pokud byste i přesto měli nejasnosti nebo otázky, můžete mi napsat na e-mail nebo do facebookové skupiny a vše spolu probereme.

„Neuměla jsem si představit, jak by to mohlo fungovat. Kontaktní výuka s trenérem, společné seznamování s ostatními pejsky jsem považovala za podstatné. Nicméně jsem neměla moc na výběr. A dnes musím říct, že jsem dobře udělala.

S online kurzem jsem získala přístup k velkému množství ukázkových videí, které jsou výborným návodem, jak pejska cvičit krok za krokem a v mnoha situacích. Vidím, jak co má i nemá vypadat, můžu si situace přehrát opakovaně a když něco zapomenu, prostě se kouknu. Přes videa se mi povely daleko lépe učí i chápou.

Velkým pomocníkem jsou i texty, které mám k dispozici. Je v nich velmi dobře vysvětleno proč se pejsek chová, tak jak se v dané situaci chová, co je důležité a proč. Jak pes chápe některé situace svýma očima, ne těma mýma. Jsem ráda, že se tu dozvídám, jak důležité je porozumět psí řeči.

Osobně si moc cením toho, že mohu zaslat videa se cvičením a dozvím se, co bylo dobře, co špatně a jak třeba totéž cvičit i jinak, pokud doporučený způsob nezabírá. Myslím, že v online kurzu je daleko větší prostor pro individuální komunikaci, než by tomu bylo na cvičáku. Za sebe mohu s čistým svědomím říct, že na mé otázky jsem vždy dostala vyčerpávající odpovědi. Díky tomu, že komunikujeme přes mail, mohu se k napsaným odpovědím vracet, pokud něco zapomenu.“

Živana a Loki (tibetský teriér)

 

Proč online?

Nejsme omezeni časem na cvičáku. Já vám tak mohu předat více podrobnějších informací. Vy nejste odkázáni pouze na to, co si na lekci zapamatujete. Ke všem materiálům se můžete vracet i později a připomenout si je.

Nezačínáte s tréninkem v náročném prostředí cvičiště, kde je pro psa – a často i pro nás – obtížné se soustředit, ale vše si projdete nejprve v klidu. A teprve, když jste si oba jistí, co děláte, začínáte cvičení přenášet na procházky. Právě do takového prostředí, které potřebujete nejvíce trénovat.

Nejste omezeni dojížděním, časem lekcí, počasím. Materiály si můžete projít kdykoliv se vám to hodí a jste připojeni na internet.

A to není vše – mám pro vás i BONUSY!

  6 bonusových videí z výcvikové teorie a odpovědi na časté otázky

Témata, na která na cvičáku nebývá prostor, ale je důležité si je probrat.

  Navádění – jak s ním pracovat a jak ho odstranit

  Motivace a jak na ni

 Strach z jiných psů i oblékání postroje

 Štěkání na koště, chytání motorek a další témata

Kurz poslušnosti pro skvělé psí parťáky

stojí 2550 Kč/108 € za které získáte

 6 lekcí s tím nejdůležitějším, co pro skvělý život se svým psem potřebujete

 12 měsíců přístupu ke všem textům i videím

 18 různých cvičení a her s podrobnými návody a ukázkami

 A k tomu ověřený postup pro trénování poslušnosti krok za krokem a učení doplňujících dovedností pro co nejjednodušší soužití a spolupráci

Kurz je srozumitelný i pro naprosté laiky. Díky poutavému povídání lektorky každému dojdou souvislosti, o kterých možná doposud nevěděl, ale přijde aha moment, kdy najednou vše do sebe logicky zapadne. Lektorka otevírá páníčkům jejich mysl, což je vede k zamyšlení se nad chováním svého psiska a následnému pochopení chování psa, tak, že si páníček uvědomí, jak případnému nežádoucímu chování předcházet, což vede ke zlepšení vztahu páníčka a psiska. A za to lektorce tleskám!

 

Přehledný, k textu následná videa hodně pomáhají, dostatek času na kurz, hlavně je to podané srozumitelně a lidsky 🙂

 

Proč to dělám?

Prvním impulsem pro vytvoření kurzu byla pandemie coronaviru a s ní spojený lockdown. Psi velmi rychle dospívají, učí se, vytváří si špatné návyky. A jejich majitelé nemají čas čekat, až budou moci na cvičák. Potřebují začít co nejdříve a vědět, jak na to. Jen tak se vyhnou zbytečným chybám, které se často napravují celé roky.

Původně byl kurz určen pro ty, kdo u mě museli přerušit své kurzy,  anebo už na ně čekali a museli by čekat dál. Ale rozhodla jsem se zpřístupnit ho i široké veřejnosti, protože nestíhám vzít na výcvik všechny, kteří by o to stáli.

Kurz se opírá o více jak 10 let praxe s klienty a jejich psy. Kopíruje praktický kurz na cvičáku, kterým každoročně projdou desítky zájemců se psy nejrůznějších plemen i povah.

Copyright © 2021 Šárka Ševčíková