Home 9 O nás 9 Prcek (též zvaný Satan)

Prcek (též zvaný Satan)

Pomalu dozrál čas, abych oficiálně představila dalšího člena naší smečky, Prcka. Prcek je kocour. Poprvé jsem ho slyšela 20. října 2016, jak mňouká kdesi pod okny kuchyně. Koček je kolem spousta, takže jsem tomu nevěnovala pozornost. Mňoukal tam ale i následující ráno a poledne a to už mě donutilo, zajít se tam podívat. Našla jsem malé, tak šestitýdenní mouraté kotě, které bezradně hledalo cestu ze zahrady. Odchytla jsem ho a donesla k plotu sousedů. U nich se schází kočky z celého širého okolí, tak jsem si říkala, že ho tam najde maminka, nebo se ho ujme jiná číča. Ale nestalo se.

Prcek se místo toho vmáčknul do živého i neživého plotu, odmítal vylézt, kočky na něj syčely a neustále se ozývalo teskné a velice protivné mňoukání. Zprvnu si nebral ani nabízené krmení, ale po třech dnech, když se oteplilo a vylezlo sluníčko, vylezl i Prcek. A protože čičiny se s ním nebavili, rozhodl se bavit s mými psy. Zatím ale z bezpečné vzdálenosti. Večer, když už i psi byli doma, se ale promáčkl plotem a začal se lísat k proskleným dveřím na terase. Když jsem vyšla ven, sice ještě utíkal, ale ne daleko. Tak dostal kyblíček se senem, trošku mlíčka a rozmočené granule a už byl náš.

Velice rychle si ze psů udělal terče pro své lovecké hry a z nás oddané poskoky, co pohladí, nakrmí, nakrmí, nakrmí, pohladí, nakrmí… A já si z něj udělala další objekt svých výcvikových pokusů. Jako první se s Prckem budou moci seznámit účastnici internetového kurzu triků a trenérských dovedností, do kerého jsem s ním natočila několik videí, ale určitě se časem objeví nějáká videa i zde na stránkách.