Výcvikový tábor v RS Želivka

21.08.2017 14:06

Druhý letošní tábor jsme nasměrovali do rekreačního střediska Želivka nedaleko Humpolce. A nutno říci, že jsme nevybrali vůbec špatně. Mezi chatkami dostatek prostoru na výcvik, vše těsně u řeky a ve stínu lesa, což v teplejších dnech psi opravdu ocenili, skvělá kuchyně, prostorné chatičky, za nimi les an venčení... A i ten špatní signál pro většinu telefonních operátorů a slabší wifina vlastně pomohli. Alespoň mohl člověk zcela zapomenou na okolní svět :-) Jen ta cesta většinu účastníků dost potrápila. Hold je někdy lepší nespoléhat pouze na navigaci :-D Ale dojeli jsme nakonec všichni a to je hlavní.

Denně byla možnost potrénovat základní i pokročilou poslušnost, hry pro lepší ovladatelnost a pachové práce a samozřejmě i vyzkoušet agility či hoopers s Nikol Hortovou. A trénovalo se opravdu poctivě. Kříženka Babetka se konečně naučila povel lehni a to dokonce jako normální pes a né pádem na bok, jak z počátku zkoušela; "jezevčíci" (malí kříženci nemající s jezevčíky mnoho společného) Dennynka s Eliškou se po dvou letech "pilné" práce naučili konečně odložení :-D; bíglička Melody i setřice Fina pochopili vyhledání ztraceného předmětu (a že to dalo hodně práce, když jsou jinak zvyklé revírovat); ovčanda Ozya nám všem ukázala, jak klidné, tiché a nenápadné může 8mi měsíční štěně být; Zuzka se snad alespoň trochu naučila, že ji Wigo dobře slyší, i když trochu ztiší hlas; Ozzy začal pomalu chápat polohy sedni-lehni-vstaň prováděné i dále od psovoda, jen to popocházení bude chtít ještě hodně práce; boxerka Elza si zkusila svou první stopičku i proskočení kruhem... Napsat by se toho dalo ještě spoustu. Pro mě byly asi nejfantastičtější pachové práce v pátek na večer. Nedařilo se nám moc Melody ani Finu naučit vyhledání ztraceného předmětu. Některé pokusy byly lepší, jiné horší, ale obě tíhli především k revírování. Melody se navíc před tím nedařila ani poslušnost a panička už už chtěla celou přpravu na zkoušku ZMMP vzdát. Ale naštěstí jí vnuk připomněl, že babička se přeci nevzdává, tak se nevzdala. A v pátek na večer byly obě fenky naprosto bezkonkurenční. Vyhledání ztraceného předmětu obě zvládli naprosto s přehledem, rozlišování předmětů? Žádný problém. Vyhledávání odhozených předmětů, v případě Finušky pak vyhledání srnčí nožičky, za jedna! Helky nám krásně předvedli, že někdy je nejdůležitější jenom se nevzdat.

Kiarka, Ozynka, Wigo a Babetka

Další fotografie od Zuzky Hořejší naleznete zde: ozzoteam.rajce.idnes.cz/zelivka17/

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.