Výcvikový tábor Nové Hrady

03.06.2016 17:38

Na tábor jsme všichni odjížděli s trochu smíšenými pocity. Předpověď počasí nebyla nic moc :-/ Takže místo šortek a opalovacích krémů, jsme balili teplé oblečení a holiny. Jak nám pak ale ty šortky a opalovací krémy chyběly :-D Celý týden nám počasí přálo, pršelo pouze dvakrát a to čistě symbolicky. Jinak jsme se pálili na slunci.

Výcvik začínal tradičně pachovými pracemi, které jsme si povětšinou střihli už před snídaní. Labrador Kahu zavzpomínal na to, co se naučil na táboře loni a letos to vylepšil o mnohem hezčí sledování stopy a především přinášení nalezených předmětů. Knírač Perry si začal čuchat pachové čtverečky a po kurzu pachových prací, který obsoluvoval na cvičáku, si přidal ještě rozlišování předmětu psovoda mezi dalšími předměty. A V sobotu se k nám přidali také začátečníci kavalírce Harry a Leon. Ti s námi trávili pouze víkend a to ještě né příliš šťastně zakončený, když Leonek odjížděl s trávicími problémy :-(

Snídaně představovala první z denní várky obžerství. Probíhala v penzionu formou švédských stolů a kromě klasického pečiva, salámů, všemožných mazání, musli, jogurtu, kávy, čaje, džusů, nechyběly ani koláčky či koblihy, ovoce, zelenina, vařená vajíčka... Zkrátka každý si mohl dát, na co měl právě chuť. A Především na koláčky byla chuť opravu veliká :-D

Následovalo socializační cvičení, kterého se kromě Karhu a Perryho účatnili také prcek eurasiera Adri a trochu starší prcek sluvenského čuvače Monty. Dva posledně jmenovaní v sobě nalezli největší kámoše a jejich společné hraní nebralo konce. I tak ale zvládali všichni výcvik skvěle. Alespoň tedy do středy, kdy se k nám přidala  fenečka Cora, krátkosrstá kolie, která byla právě na konci hárání. Monty v tu chvíli objevil své hormony a nechal se jimi zcela ovládnout :-D Nic lehkého to nebylo ani pro křížence Šimona, který si přijel zacvičit jen na jednu lekci spolu se svou kámoškou borderkou Lety (omlouvám se, jestli si jméno pamatuji špatně). Oba byli z nového prostředí a pejsků vyjukaní na maximum a soustředění jim dělalo velké problémy. To Karhu uznal, že háravé fenečky nejsou nic extra a naopak předvedl jednu z nejlepších poslušností svého života. A když zrovna necvičil, soustředil se na vyjídání pamlsků z cvičebního placu. Koho by v tu chvíli zajímala ženská? :-D Cora  snámi zůstala až do pátku a postarala se tak Montymu o první velkou zamilovanost. Nutno ale říci, že to nebyla láska pouze jednostranná.

Po socializaci už zůstávalo volno až do oběda a každý si tak mohl vyrazit na výlet, se psem k nedalekému rybníku, sledovat výcvik agility probíhající na vedlejším place, nebo, a to především, věnovat se odpočinku někde ve stínu:-) Oběd byl druhou várkou obžerství. Dobroučké polívky, servírované v kouzelně chladné restauraci penzionu (chudák obsluhující slečna, tý pré byla neustále zima. My si to ale užívali) a skvělé hlavní chody doplněné povětšinou ovocným pivečkem. To si nechal ujít jen málokdo.

Po takovém obědě musel samozřejmě následovat patřičný odpočinek, protože ten pocit, že Vám někdo uvaří a Vy se nemusíte o nic starat, ani mýt nádobí, neskutečně přidává na apetitu :-D Takže ke Hrám pro lepší ovladatelnost jsme se dostávali až pozdě odpoledne, kdy už počasí začínalo být alespoň trochu snesitelné (ačkoliv Monty s Adrim i v tuto hodinu upadávali do stínu a odmítali se zvednout). Trénovali jsme přivolání, posílání do směrů, i na pelíšek, navádění prázdnou rukou i překonávání překážek. To vzbudilo vždy velký zájem lidí i psů a především Karhu to dotáhl k dokonalosti, když dokázal rozvlnit celý tunel, točit se v něm "jak vítr v bedně" a snažit se ho aportovat a to nejlépe tak, že ho uchopí v prostředku z vnitřní strany a ponese někomu ukázat. Kdo nezažil, neuvěří :-D

No a pak večeře, poslední přejídání dne, nějáké to ovocné pvečku nebo limonádu koalu a hurá do hajan, aby jsme byli připraveni na další den.

Byl to suprový týden se skvělími lidmy a úžasnými psy. Pevně doufám, že jste si ho všichni užili tak jako já. Ani jsem nevěřila, jak unavená jsem domu přijela :-) Ale sluníčko a cizí prostředí hold vyčerpává. Z většinou se uvidím zas někdy při výcviku. A kdo to má ke mně daleko, tak s tím snad někdy, někde... :-)

Monty s Adrim

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.