Výcvikový tábor Javorová Skála

13.08.2016 17:03

Stejně jako v červnu, i na srpnovém táboře jsme se dost báli, jaké bude počasí. Týden před táborem klesaly teploty povážlivě nízko, pršelo a pršelo a vůbec se počasí tvářilo, že je podzim v plném proudu. Nám ale počasí vyšlo parádně. Vlastně... Mohlo přeci jen trochu zapršet. Někteří si chtěli odvézt houby, ale na konci týdne už bylo dost sucho :-) Ale pro výcvik bylo počasí úplně ideální. Teplo, ale ne horko. Nemuseli jsme vstávat zbytečně brzo, ani cvičit dlouho do večera.

Celý týden se navíc nesl v nevídaně komorní atmosféře, což nakonec všemu jen prospělo. Ne jen, že jsme v kempu byli jen my, jedna rodinka se psem a přes jednu noc také anglický turista ve stanu, ale i nás nakonec bylo nečekaně málo. Jedna z účastnic musela zrušit tábor týden předem, další dvě nakonec také nemohly dorazit, takže zbyla chrtička Fríduška s paničkou, maďaračka Nela s paničkou a borderák Berťa s celou rodinou. A na tři dny se přidal ještě moďar Laggy a kříženka Kiara, taktéž s paničkami (takže klasické téměř dámská jízda).

V neděli jsme si s Berťou, Nelčou a Frídou střihli individuální lekce, abychom se trochu seznámili, a pak si střihli lekci her pro lepší ovladatelnost a socializační lekci. V Pondělí se pak ke stejnému rozvrhu přidali také Laggy s Kiarou, se kterými jsme se zaměřili na přípravu na zkoušku BH, kterou určitě oba na podzim složí ;-) V podobném duchu jsme pak pokračovali až do středy. Trénovali jsme cviky základní poslušnosti, dovednosti pro společné soužití, jako je povel Fuj! nebo klidné procházení dveřmi, i nejrůznější triky. A s Berťou jsme si zkusili také pachové práce. A to s parádním výsledkem! Během první lekce bez problémů rozlišoval předmět psovoda, při druhé začal chápat vyhledání ztraceného předmětu...

Čtvrtek a pátek už jsme byli všcihni značně ucvičení (nebo vycvičení? :-D ) a tak jsme je zasvětili především výletům po okolí. A ty stojí za to! Celá okolní krajina je jako z pohádky a mě osobně neustále nutila pobrukovat si princeznu ze mlejna :-D Fantastický výhled ze sjezdovky na Monínci, kam jsme to měli jen pár minut chůze; doslova pohádková vesnice Ounuz vzdálená jen půl kilometru, plná starých ale krásně zekonstruovaných domků a stavení a s ohrádkou s oslíky; nedaleký rybníček, který, jako by někdo namaloval... Jedinou vadou na kráse tak bylo současné vedení kempu Javorová Skála a jejich přístup, bohužel. Naštěstí po letošní sezóně zde prý končí, tak snad se toto malebné msto (dokonalé pro podobné akce) dostane do povolanějších rukou. A ještě víc doufám, že se se všemi účastníky zase někdy setkám na dalším výcvikovém táboře. Byli jste všichni skvělí a moc jsem si to s Vámi užila, děkuji!

 

Fotografie z tábora naleznete ve fotogalerii, fotky od Lucky Pončákové zde.

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.