Venkovní krmení

12.04.2016 18:50

Občas, když nemám čas nebo chuť se psy po venčení ještě cvičit, nebo není úplně vhodné počasí, používám k jejich zabavení jednoduché venkovní krmení. Pejsci si při něm začuchají, trošku se unaví, zklidní a pro mě je to neskutečně jednoduché. Nejraději bych takto řešila i jejich velké večerní krmení, ale obtížně by se pak hlídalo, který pes toho kolik snědl. Pokud ale máte jen jednoho, nebo pokud si je rozdělíte, určitě takto můžete krmení poschovávat doma, na zahradě nebo během procházky. Pro psa je takovéto hledání velice příjemnou a naplňující zábavou. Zvlášť, pokud se se psem nevěnujete aktivně nějakému sportu, je potřeba mu nabídnou dostatečné psychické vyžití. A toto je určitě jedna z možností. Navíc, když pamlsky schováváte i někam nahoru, může to být pro pejska i zajímavé posilování.

Pokud s hledáním pamlsků začínáte, rozložte pamlsky jen volně na plochu, neschovávejte je. A dejte je dostatečně blízko k sobě, aby pes neztratil chuť hledat. Myslete na to, že pes zatím neví, co se po něm chce. Musí se to nejprve naučit.

Postupně pak můžete v dalších hledáních vše stěžovat. Já to ve videu stěžuji tím, že pamlsky schovávám také na vyvýšené plochy kolem zahradního grilu a na jabloň. Když jsem toto udělala poprvé, musela jsem psům pamlsky ukazovat, aby je našli. Teď už ale sami hledají, zda pamlsky nebudou také jinde, než na zemi. Především Ozzy je v tom profík.

Já zároveň, zatím co rozmisťuji pamlsky, procvičuji se psy odložení. Pokud ale váš pes zatím zůstávat neumí, musíte ho to postupně naučit nebo si jej uvázat. Pokud s tímto cvičením začínáte, je určitě dobré, aby pes viděl, jak pamlsky odhazujete. Zvýšíte tím jeho motivaci. Pokud už to ale zná, můžete si ho třeba zavřít doma a podobně.

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.