Stopy

16.03.2016 12:27

Máte doma divokého blázínka, který se snad nikdy neunaví? Puberťáka, který má problém se na cokoliv soustředit? Nebo si chcete zkusit klasickou perlu sportovního výcviku ne nadarmo označovanou jako "Královskou disciplínu"? Naučte svého psa stopovat!

Stopy jsou nejčastěji učenou pachovou prací. Pes při nich sleduje dříve našlapanou stopu psovoda nebo jiné osoby. Musí pracovat přesně a v pravidelném tempu a také označit předměty umístěné na stopě. Obtížnost stop se pak liší dle stupně zkoušek i jednotlivých zkušebních řádů. Vyzkoušet je ale můžete také se psem, který se na žádné zkoušky nepřipravuje. Většina psů stopy miluje a majiteli dávají zajímavou možnost, jak svého psa vhodně zaměstnat a unavit a také budovat soustředění a klid při práci.  Můžete si tak zpestřit procházky a společnou zábavou posílit vaše vztahy.

Při nácviku používáme nejčastěji pamlsky, které pes ze stopy sbírá, případně schovanou hračku, kterou pes hledá. Na výcvik budete potřebovat pamlsky, oblíbenou hračku, 10m dlouhé vodítko (není nutné u začátečníků), cedulku k označení nášlapu (není nutné u začátečníků), 1 - 5 ks malých kousků textilu, koberce, dřeva či kůže a chuť pejska i sebe něco naučit :-) Výcvik probíhá na cvičišti na Branišovské, zpravidla v rámci individuálních lekcí. Stačí se tedy přihlásit na individuální lekci se Šárkou a při výcviku požádat o trénink stop. Přihlašování na jednotlivé lekce je možné pomocí REZERVAČNÍHO SYSTÉMU

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.