Společné venčení s výcvikem na zříceninu hradu Maškovec

28.09.2016 19:27

Sváteční den a k tomu kouzelné počasí, to by byl hřích nevěnovat se chlupáčům (i naháčům). Proto jsme v hojném počtu tří pesanů vyrazili na společné venčení. Vyšli jsme od autobusové zastávky v Boršově nad Vltavou, Březí po modré turistické značce ke zřícenině hradu Maškovec.

A hned od počátku jsme si to parádně užívali! Šli jsme okolo stavení s koňmi, kachnami, slepičkami s extra hřívičkou, kozami a další havětí a pesani si mohli vše dobře prohlédnout. Následovalo běhání v lese a první cvičení na loukách. To byli všichni ještě celí paf ze společného lítání a cvičit se jim moc nechtělo. Tak další společné běhání a malá zastávka na Maškovci, kde z původního hradu nezbylo téměř nic, ale je tam úžasný výhled! Pak jsme zkusili trochu sejít ze značené stezky a jako kamzící seskákat o pár metrů níž k potůčku, kde se mohli pesani osvěžit a nabrat trochu sil. Pokračovali jsme lesem dál po modré až na louku za výběhem s kravami, kde jsme si dali druhé cvičení. Tentokrát už byli pesani tak akorát unavení a kámoši už je tolik nerozptylovali. A cvičení jim moc šlo. Pak už jsme opustili modrou značku a vydali se kousek po asfaltce, po polňačce a nakonec po louce zpět do Březí. Cestou jsme potkávali jednu ohradu s koňmi za druhou, a kobylincožrouti si pořádně pošmákli :-/ A přišla i vytoužená bahnitá kaluž :-D

Dohromady nám procházka trvala přes dvě hodiny. V dnešním počasí a v tak krásné krajině to byl úžasný zážitek! Doufám, že se zas někdy všichni sejdeme a společně vyvenčíme a na Maškovec se určitě ještě vrátíme. Stojí za to!

Fotky ode mě naleznete zde: ozzoteam.rajce.idnes.cz/Maskovec_28.9.2016# Omlouvám se z ajejich kvalitu, bylo to jen pár momentek mobilem. Případně mi zašlete odkaz na Vaše fotky a já ho zde zveřejním, ať se i ostatní podívají.

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.