Společné venčení na zříceninu hradu Maškovec

03.04.2018 09:08

Velikonoční pondělí 2.4. se ukázalo, jako ideální pro opakování venčení na Maškovec. Počasí vyšlo parádně, konečně teploučko. A lidí i psů se také sešlo požehnaně. Pokud to vezmu podle velikosti, tak se účastnila "žížala" Bára, Biewřička Dita, knírači Perry a Dex, vořeši Ozzák a Denis, australský Elvis a chodský Elvis a zlaťanda Máia. No a samozřejmě nějáký ten lidský doprovod :-D

Z Boršova jsme vyšli na Březí a dál směrem k řece po modré turistické stezce. Cesta vede krásnou krajinou, začíná silnicí, ale za Březím přechází v úzkou pěšinu klikatící se lesem, přes potoky, kolem statku až na skály vysoko nad řekou, kde kdysi stával hrad Maškovec. Tam jsme navíc měli štěstí a potkali ochotnou turistku, která nám udělala společnou fotku. Pokračovali sjem dále po modré a po krátké občerstvovací pauze a tunýlkování v kamených rourách u silnice zatočili doleva k velkému jezdeckému areálu. Ve svátek a v tomto počasí to tu zde čile žilo a koníci, kteří zrovna nebyli v pracovním nasazení se chodili podívat blíž, co to tam jde za průvod :-D Oklikou jsme se tak vrátili až ke statku kousek před Maškovcem a po modré se zase vrátili do Boršova.

Musím říci, že trasa opět nezklamala. Je to na venčení skvělé místo. Klid v přírodě, jen občasní turisté či auta a všude kolem spousty zvířat. Ne jen koně, ale také kozičky, ovečky, "vlasaté" slepičky... Zkrátka radost pohledět. Sem se určitě zase vrátíme.

Všem účastníkům bych chtěla moc poděkovat za skvělé dopoledne a zvlášť pesanům za víceméně nekonfliktnost. Jen Elvisové si nepadli do oka a Denise štval každý, koho zahlédl kolem Barušky, ale nebylo to nic vážného, co by nám nějak kazilo zážitek. Naopak, asi všichni si mohli užíta alespoň část procházky jít na volno a poběhat s kamarády.

Z leva: Dita, Denis, Ozzák, Máia, Dex, Perry, australský Elvis, Bára a nohy chodského Elvise :-D Více fotografií od Aleny a Květy naleznete zde: ozzoteam.rajce.idnes.cz/Maskovec_2.4._2018

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.