Seminář: Napodobování

06.11.2016 13:51

Ve sváteční pátek, 28.10.2016, jsme si udělali první seminář napodobování, tedy nové výcvikové metody vycházející z práce Claudia Fugazza. Původně jsem do názvu semináře dala slova: Pojďte si hrát! A skvěle jsem tím průběh celého semináře předpověděla. Byla to obrovská zábava!

Sešlo se celkem sedm psů: Maďarský ohař Laggy, kříženci labradora Denny a Kiarka, šeltičky Lostris a Haidinka, chodský pes Jim a kříženec bígla Bert. Původně jsem měla vizi, že kdo to zvládne, půjde podle metodiky Do as I Do od zakladatelky této metody, a kdo nezvládne, zkusí jít trochu jinou cestou, kterou jsem šla i já s mojí Bárou. Nakonec jsme ale touto "jinou cestou" určenou především začátečníkům šli skoro všichni, případně jsme obě metody kombinovali. No, to by bylo na dlouhé povídání... :-D Hlavní je, že jsme si to náramně užili. S většinou pesanů jsme se zaměřili především na lehání a podávání pacek na kužel či na překážku, ale byli i fajnšmekři, kteří nám předvedli parádní obcházení kuželu, opakování počtu štěknutí, nebo třeba hrabání.

Napodobování je určitě velice zajímavou metodou a skvělým zpestřením tradičních tréninkových metod. Ale i když se v ní máme ještě všichni hodně co učit, doufám, že seminář všechny účastníky obohatil a nasměroval k pokračování v započaté práci. Trénink dělá mistry. To platí v napodobování stejně, jako kdekoliv jinde. Tak pokračujte, trénujte a někdy si to zopakujeme a zkusíme jít o kus dál. A pokud máte někdo třeba video z vašich domácích tréninků, pošlete mi ho. Moc ráda ho uvidíma  zveřejním.

 

A víte, co je na napodobování skutečně nejlepší? Člověk se u něj nemůže brát příliš vážně. To je to, co z této metody dělá úžasný způsob práce se psy.

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.