Poklona

06.11.2019 15:09

Já zde používám navádění pamlskem, protože z počátku může jít o trochu obtížnější pozici, než se ji pes naučí zaujímat. Někteří to ale určitě zvládnou i naváděním na Nose Touch. V takovém případě by pes měl být naučen dotýkat se nosem skutečně dlaně, ne jakékoliv části ruky. A vy byste drželi ruku vždy tak, aby byla dlaň nasměrována k zemi, zhruba v úhlu 45°.

A jak s pamlskem? Psa si postavíte na podložku, kde nebude klouzat, ale bude se mu také dobře lehat, aby ho netlačily lokty. Jednou rukou přidržíte pamlsek, druhou lehce vsunete pod břicho stojícího psa. Zde opravdu apeluji na opatrná a etické zacházení se psem. Nejde o to ho silou tahat za břicho do pozice, ale pouze o návrh, aby nechal pánev nahoře. Mě u Ozzyho stačí pouze přidržet ruku u třísla a už si nemá snahu lehat.

Druhou rukou ho pak za pamlskem vedete jakoby do lehu. Ale pozor, určitě začněte tím, že odměníte už naznačení, že si přední část lehá a zadní zůstává nahoře. Nechtějte hned celé najednou. Může se stát, že někteří psi ihned půjdou do správné pozice. Dobře. Ale pokud ne, není to chyba. Jen budou potřebovat více času, aby zjistili, co že se po nich chce a jak to mají provést. Určitě také bude na zvážení, zda to právě váš pes zvládne a má k tomu vhodné dispozice. Hádám, že třeba pro buldočka s krátkým zavalitým tělem by to mohl být opravdu oříšek.

Video

Ve videu vám ukážu tento cvik s Ozzym. Před několika lety už jsme tento cvik cvičili, ale pak přestali a trochu pozapomněli. Díky Kurzu triků a trenérských dovedností jsme se k němu ale vrátili. I přes letitou pauzu mi ale Ozzy hned nabízel položení hrudníku až na zem a nemusela jsem tak celý cvik rozfázovat, jak píši výše, i když jsem se o to pro potřeby videa pokusila. Vy ale vždy berte ohledy na schopnosti svého psa a nechvátejte na něj.

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.