Minikurz - Kontrola PLNO!

23.10.2016 12:00

Kontrola je velice důležitý prvek, který se ale ve výcviku a výchově psů často přehlíží. Bez sebekontroly Vám bude pes skákat po hlavě, kdykoliv uvidí hračku, kousat Vás do rukou, jakmile zahlédne pamlsek, tahat na vodítku jako zběsilý, krást jídlo ze stolu, vyskakovat z auta jen co otevřete dveře a mnoho a mnoho dalšího pro nás obtěžujícího chování. Přitom řešení těchto situací nebývá tak náročné, jak si mnoho lidí myslí. Jde jen o to, abychom se oba naučili určitá pravidla. Jak na to, to si povíme právě v kurzu kontroly.

Kurz zahrnuje 3 hodinové lekcí, ve kterých se zaměříme na různé stupně kontroly v rozličných situacích.

Pro koho:

  • Kurz je určen především začátečníkům a pokročilým, kterým ale prvek sebekontroly ve cvičení zatím chybí.
  • Pro psy, kteří nevyvolávají výraznější konflikty s ostatními. Během kurzu si psi samozřejmě budou zvykat na práci mezi dalšími psy, ale není primárně určen k řešení tohoto typu problémového chování. Pokud si nejste jisti, kontaktujte mě a domluvíme se.
  • Pro majitele, kteří chtějí pochopit chování svého psa a pracovat s ním klidnou a nenásilnou formou.
  • Účastnit se mohou i háravé feny. Prosím ale o oznámení předem.  (Do tohoto typu kurzu se náramně hodí, protože i u nich se psí kluci musí naučit kontrolovat)

Co budete potřebovat: Postroj (pokud bude obtížné psa na postroji udržet, můžete mít i obojek, určitě ale budeme potřebovat i pohodlný postroj), krátké pevné vodítko, dlouhé vodítko (stopovací vodítko, nebo šňůru v délce 10 – 15m), velkou spoustu dobroučkých pamlsků nakrájených na malé kousky, menší spoustu větších pamlsků, které budeme moci odhazovat, přetahovací hračku nebo míček, klikr, pokud používáte. Na lekce je dobré brát psu i pelíšek, přepravku apod., kde by si mohl odpočinout, zatímco budou cvičit ostatní.

Průběh: Výcvik probíhá ve skupině 3 až 5 psů a obsahuje tři lekce v délce 60minut. Začneme v neděli 23. října od 12:00 hod na cvičišti na Branišovské a budeme pokračovat každou neděli vždy ve stejný čas, vyjma neděle 30.10, kdy se necvičí. Pokud budeme muset kvůli počasí nebo jiným událostem lekci zrušit, nahradíme si ji další neděli a kurz se tak o týden protáhne. V případě, že se některé lekce nebudete moci účastnit, domluvíme se na individuální náhradě, nebo si lekci nahradíte s příštím kurzem.

Přibližný obsah kurzu:

1. lekce: Teoretické seznámení s kontrolou, jak na to, pravidla, kontrola na pamlsek, jídlo, hračku

2. lekce: Těžší a těžší verze kontroly na pamlsek a hračku a jejich postupné zapojování do práce se psem. Odepínání z vodítka, vystupování z auta, vycházení z klece, ze dveří…

3. lekce: Ovladatelnost v blízkosti odměn. Lákadla z okolí – jiní psi, zvěř a podobně

Cena kurzu 500,- splatná na účet 2000374466/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím Vaše jméno a o jaký kurz se jedná), nebo hotově před počátkem kurzu.

Přihlašovat se můžete na emailu S.Pravdova@seznam.cz nebo telefonu 778 222 100. Do přihlášky uveďte své jméno a telefonní číslo, jméno, pohlaví, plemeno a věk pejska. 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.