Čuchám, čucháš, čucháme - kurz pachových prací

20.06.2017 17:00

Také vás fascinuje síla psího čichu? Chcete poodhalit jeho tajemství? Psí čich je mnohem lepší než ten náš a my se jej naučíme využívat. Krok za krokem si projdeme základní dovednosti od označení nalezeného předmětu, po rozlišování a samostatné vyhledávání. Pro psy je čuchání velice přirozené. Krásně se u něj uklidní, učí se soustředění i práci v rozptylujícím prostředí a pro vás je to jednoduchý způsob, jak psa vhodně zaměstnat, unavit a zároveň rozvíjet vaši spolupráci. Kurz je také skvělou přípravou pro sportovní výcvik dle zkušebního řádu IPO, NZŘ, TART a obedience.

Pro koho:

  • Pro psy jakéhokoliv věku a plemene.
  • Pro ty, kdo se chtějí naučit nenásilnou a zábavnou formou využívat psí čich a užít si se svým psem spoustu zábavy.
  • Díky fyzické nenáročnosti je tento kurz vhodný i pro psy starší, hendikepované nebo v rekonvalescenci.
  • Kurz je vhodný i pro začátečníky. Pes by měl znát pouze povel sedni nebo lehni. Pokud budete chtít připravovat psa na zkoušky malých plemen dle NZŘ, nebo zkoušky TART, měl by už pes umět aportovat.

Co budete potřebovat: Postroj nebo široký nestahovací obojek, krátké pevné vodítko, dlouhé vodítko (stopovací vodítko, nebo šňůru v délce 10 – 15m), 5 předmětů o rozměrech přibližně 5x10cm z textilu či kůže (ustřižené kusy látky, klíčenka apod.) 2 bílé, 3 nevýrazných barev – černá, šedá, hnědá; velkou spoustu dobroučkých pamlsků nakrájených na malé kousky, přetahovací hračku, míček – pokud má pes nějaký oblíbený.

Průběh: Výcvik probíhá ve skupině psů a obsahuje pět lekcí v délce 60minut. Výcvik probíhá jednou týdně. Začneme v úterý 20. června od 17 hod na cvičišti na Branišovské a budeme pokračovat vždy ve stejný čas. Pokud budeme muset kvůli počasí nebo jiným událostem lekci zrušit, nahradíme si ji zase další úterý a kurz se tak o týden protáhne. V úterý 4.7. bude výcvik probíhat po domluvě. Pokud většina účastníků plánuje dovolenou, výcvik se tento den zruší.

 

Obsah kurzu:

1. lekce: Označení předmětu, teorie pachů, zkušební řády

2. lekce: Začínáme s vyhledáváním, práce s motivací

3. lekce: Nalezení a označení předmětu ležícího v prostoru, upevnění povelu „Hledej“

4. lekce: Navádění při vyhledávání, vysílání do směru

5. lekce: Rozlišování mezi dalšími předměty

Pokud bude dostatečný zájem, bude navazovat pokračovací kurz

Cena kurzu 700,- splatná na účet 2000374466/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím vaše jméno a o jaký kurz se jedná), nebo hotově před počátkem kurzu.

Přihlašovat se můžete na emailu S.Pravdova@seznam.cz nebo telefonu 778 222 100. Do přihlášky uveďte své jméno a telefonní číslo, jméno, pohlaví, plemeno a věk pejska.


 

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.