Hledání pamlsků na gauči

03.04.2016 20:12

Často při výcviku mluvím o tom, že je potřeba nabídnout psu dostatek práce a stimulace a hledání pamlsků je asi ta nejjednodušší hra, která se dá cvičit s každým psem a ve spoustě různých obměn. Navíc do ní lze postupně zapojit prvky poslušnosti - například odložení, než pamlsky schováte, nebo alespoň splnění povelu sedni, lehni, k noze apod. než pejska necháte hledat. Já většinou pohazuji pamlsky venku kolem sebe a nechávám psy je hledat, nebo s Ozzym procvičujeme vyhledávání předmětů - nejlépe míčků, které mu za odměnu hodím. Teď už ale tři dny marodím a jelikož bych se ráda co nejrychleji vrátila na cvičák, museli jsme venkovní aktivity omezit na minimum. Proto jsme se dnes vrhli právě na hledání pamlsků doma.

Jak jsem psala, většinou doma toto necvičíme, proto jsem začali zvolna - většina granulek byla jen položena na gauči, další pak schované pod dekou a za polštářema. Ozzy tak měl pro začátek velkou motivaci, aby se do hledání opravdu dal ze všech sil a našel postupně všechny schované pamlsky. Čuchal tak intenzivně, že se až divím, že to na videu není slyšet :-) V druhém kole, které už jsem nenatáčela, jsem schovala odměnu jedinou - kong naplněný vařeným masem. A i ten si Ozzy našel moc rád. 

Pokud jste hledání ňamin ještě se svým psem nezkusili, určitě neváhejte a vrhněte se na to. Pro psa představuje tato hra velice přirozený způsob uvolnění nahromaděné energie a pro Vás bude velice jednoduchá - stačí jen poschovávat pár ńamin. Je to skvělá zábava na dlouhé zimní večery či odpoledne s chřipkou :-)

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.