Doporučená literatura

17.10.2014 11:59

Ve školce pro štěňátka jsem mluvila o knihách, které by Vám mohli pomoci při pochopení výcviku a výchovy Vašeho psa. Tento seznam ale určitě poslouží dobře i všem dalším zájemcům o pochopení psího světa.

Mezi prvními bych jistě doporučila 

Lidé a psi: Střet kultur, autor: Jean Donaldsonová, kde najdete vysvětlení toho, jak vůbec pes přemýšlí a jak se učí a také návod k nácviku základních povelů

Klikrtrénink pro vašeho psa, autor: Morten Egtvedt a Cecilie Koste. Zde už je text více zaměřen an výcvik a obsahuej popisy nácviku základních povelů i složitých triků

Shaping,autor: Susan Garettová. Kniha je deníkem o výchově a výcviku Susanina psa, včetně pozdějšího zamyšlení nad chybami, které Susan udělala. 

Jak trénovat nemožného psa, aneb i prasátka mohou létat, autor: Jane Kilionová. Skvěle vysvětlené obecné principy výcviku i s praktickými příklady

Svého psa nestřílejte, autor: Karen Pryor. Karen Pryor patří mezi zakladtele moderníh výcvikových metod a její knihu by si měl povině přečíst každý majitel psa. Bohužel, pro řadu začátečníků už ej text trochu obtížnější a těžko se knhou prokousávají. Pokud se Vám to ale povede, naučíte se opravdu mnoho a to ne jen o práci se svým psem, ale i o výchově Vašich dětí, partnerů nebo třeba protivného řidiče autobusu :-)

Trénink je rozhovor ve kterém má i váš pes co říct, autor František Šusta. A na závěr kniha, kterou bych doporučila snad ze všeho nejvíce, ale která je už pro trochu pokročilejší čtenáře. Pan Šusta je jedním z předních světových trenérů zvířat a máme to štěstí, že pravidelně objíždí s odbornýi semináři především pro pejskařskou veřejnost celou republiku. Pokud se Vám někdy zamane příležitost zůčastnit se některé z jeho přednášek či besedoseminářů, určitě neváhejte.

Pokud by jste hledali další zajímavou letratraturu, podívejte se na nbídku nakladtelství PLOT, kde pravidelně vychází ty nejlepší tituly.

 

 

 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.