Čuchám, čucháš čucháme - kurz pachových prací

16.03.2016 12:46

Také vás fascinuje síla psího čichu? Chcete poodhalit jeho tajemství? Psí čich je mnohem lepší než ten náš a my se jej naučíme využívat. Krok za krokem si projdeme základní dovednosti od označení nalezeného předmětu, po rozlišování a samostatné vyhledávání. Pro psy je čuchání velice přirozené. Krásně se u něj uklidní, učí se soustředění i práci v rozptylujícím prostředí a pro vás je to jednoduchý způsob, jak psa vhodně zaměstnat, unavit a zároveň rozvíjet vaši spolupráci. Kurz je také skvělou přípravou pro sportovní výcvik dle zkušebního řádu IPO, NZŘ, TART a nosework.

Pro koho:

  • Pro psy jakéhokoliv věku a plemene.
  • Pro ty, kdo se chtějí naučit nenásilnou a zábavnou formou využívat psí čich a užít si se svým psem spoustu zábavy.
  • Díky fyzické nenáročnosti je tento kurz vhodný i pro psy starší, hendikepované nebo v rekonvalescenci.
  • Kurz je vhodný i pro začátečníky. Pes by měl znát pouze povel sedni nebo lehni. Pokud budete chtít připravovat psa na zkoušky malých plemen dle NZŘ, nebo zkoušky TART, měl by už pes umět aportovat.

Co budete potřebovat:

Postroj nebo široký nestahovací obojek, krátké pevné vodítko, dlouhé vodítko (stopovací vodítko, nebo šňůru v délce 10 – 15m), 5 předmětů o rozměrech přibližně 5x10cm z textilu či kůže (ustřižené kusy látky, klíčenka apod.) 2 bílé, 3 nevýrazných barev – černá, šedá, hnědá; velkou spoustu dobroučkých pamlsků nakrájených na malé kousky, přetahovací hračku, míček – pokud má pes nějaký oblíbený. Na lekce je dobré brát psu i pelíšek, přepravku apod., kde by si mohl odpočinout, zatímco budou cvičit ostatní.

Termíny začátků jednotlivých kurzů  včetně propozic naleznete v Kalendáři akcí

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.