3x zavírání dveří

03.04.2016 20:07

Zde je video Báry, jak jsem jí učila zavírat nosem dveře. Více o této metodě výcviku najdete v článku

 

A druhý pokus o rok a půl později. Cvik jsme od prvního natáčení již necvičili. Teď jsem ho chtěla natočit pro ukázku znova a v lepší kvalitě, ale jak uvidíte sami, Bára mi nedala moc příležitostí. Na vše si velice rychle vzpomněla a tak jsme celé video natočili během jedné krátké lekce.

 

A zde video Ozzyho, jak zavírá dveře, tentokrát bez postupu. Ten byl totiž hodně specifický. Ozzy je zvyklí pracovat spíše naváděním, zároveň má ale velmi dobře naučené odbourávání navádění. Pro představu mi stačilo přivést Ozzyho k pootevřeným dveřím, dala jsem povel "Pac" a ukázala na dveře, tak do nich strčil packou, já pochválila, odměnila a on to zopakoval. A za chvíli už jsem mohla být kdekoliv v domě a poslat ho s povelem "Dveře", aby zavřel dveře. Vzhledem k tomu, že dveře ze zahrady si psi (především Bára) snadno otevřou, pokud není zamčeno, je to asi nejlepší povel, co jsem ho kdy naučila. Zvlášť teď, když se ochlazuje, používám tento povel několikrát denně :-)

 

—————

Zpět


Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam

České Budějovice


778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.