fbpx

Na vodítku bez tahání

Naučte se zvládat i ty nejsložitější situace bez napínání vodítka

10týdenní online kurz

25.10. – 31.12. 2021

Bojíte se svého psa brát na pořáné výlety či hromadná venčení, protože by vám ruce utrhl?

Vyvádí občas na vodítku jako smyslů zbavený a žádný pamlsek, ani trhání vodítkem to nezmění?

Máte pocit, že s tímhle bláznem si nikdy neužijete normální procházky?

 

 Poznejte důvody, proč váš parťák tahá a naučte se s nimi pracovat.

Najděte společnou řeč, pracujte na problému od základů a tak, aby vás to oba bavilo.

Učte psa pohybu na vodítku, sebekontrole i klidu v přítomnosti jiných psů.

Co vás v kurzu čeká?

Naučíte se lépe komunikovat se svým psem na vodítku i bez něj.

 Ukážeme si jak pracovat s reaktivním chováním a jak svému psu pomoci, aby i v problematických situacích zůstával klidný a ovladatelný.

Zapracujeme na soustředění a spolupráci v přítomnosti nejrůznějšího rozptýlení.

Povíme si, jak pracovat, když psa nezajímá pamlsek nebo hračka a co vše může sloužit jako odměna.

Podrobně si probereme

Chůzi na vodítku od naprostých základů.

Jednoduchá a efektivní řešení situací, kdy pes nepřiměřeně reaguje na jiné psy či lidi.

Učení sebekontroly a ovladatelnosti v blízkosti nejrůznějších rozptýlení.

Nedávno jsme prchali před deštěm domů a čekala jsem, že když se rozeběhnu, tak mě bude táhnout a vláčet za sebou a Merlík místo toho pěkně způsobně běžel vedle nohy.

Blanka a bílý švýcarský ovčák

Snaha zařadit poznatky z lekcí do praxe mně opět přivedla k tomu, že je hlavně potřeba být „plně se psem“, ve chvíli, kdy trénujeme. A důslednost. Někdy mám pocit, že je to více trénink pro mě, než pro psa 🙂

Monika a český strakatý pes

Pesan je milionovej. Jde vzorně na prověšeném vodítku občas si někde čuchne a sleduje si mě sem tam očkem

Lucie a border kolie

Přidejte se k 10týdennímu kurzu Na vodítku bez tahání a v jednoduchých krocích naučte svého psa zvládat vycházky v klidu a bez napínání vodítka

Znova na jaře 2022

Na co konkrétně se můžete těšit?

V sedmi lekcích kurzu si společně projdeme učení chůze na vodítku krok za krokem. Cvičení je rozděleno do jednoduchých, srozumitelných kroků, jejichž trénování snadno začleníte do svých procházek. Zároveň se podíváme na učení sebekontroly, tedy pozornosti a ovladatelnosti i v přítomnosti nejrůznějších rozptýlení. Navíc si ukážeme i to, jak tato rozptýlení z běžného života použít jako odměnu, pokud to jde. To vám pomůže zlepšit ne jen chůzi na vodítku, ale i ovladatelnost celkově.

Velká část kurzu je věnována pochopení reaktivního chování, kdy pes nepřiměřeně reaguje na jiné psy, či lidi, a v tu chvíli vůbec nevnímá. Ukážeme si, jak těmto situacím předcházet a učit psa zůstávat klidným a schopným spolupráce.

Pro agresivní i bojácné reaktivce

Vyvádí občas váš pes jako smyslů zbavený a zbytečně reaguje na situace, které jiné psy nechávají klidné? Má problém s jinými psy nebo lidmi?

  • Vysvětlím vám, proč tomu tak je a co vše potřebujete o těchto situacích vědět.
  • Povíme si, co může vašemu psu pomoci a na co si naopak dávat pozor.
  • A jak svého psa učit zvládat tyto situace v klidu a bez zbytečného stresu. Tak aby zůstával klidný a ovladatelný.

Pomocí jednoduchých cvičení začneme psa učit, jak ve vypjatých situacích správně reagovat a jak mu pomoci tam, kde naši pomoc nejvíce potřebuje.

 

Jak kurz probíhá?

Prvních 8 týdnů na vás bude každé pondělí čekat v členské sekci nová lekce s texty a ukázkovými videi. Během toho si uděláme jeden týden pauzu na dohnání případných restů. Zároveň se budeme setkávat ve facebookové skupině či na e-mailu, kde zodpovím všechny vaše otázky. Pokud si tedy nebudete čímkoliv jisti, nebo váš pes nebude reagovat tak, jak jsme si naplánovali, stačí se zeptat a společně najdeme řešení. Kromě otázek máte možnost posílat mi také videa z vašeho tréninku, abych mohla poradit co nejkonkrétněji .

Do konce roku vám zůstane má plná podpora, takže budete mít čas v klidu dohnat to, co jste nestihli, a zeptat se, na co jste se nezeptali. Nemusíte se tedy bát, že byste si pro samé trénování ani nestihli užít Vánoce.

Přístup ke všem materiálům budete mít do konce března. Můžete se k nim tak kdykoliv vracet a připomenout si to, co právě řešíte.

A to není vše – mám pro vás i BONUSY!

Speciální lekce pro začátečníky

Bojíte se, že kurz nezvládnete? Nevíte, co je označení správného chování, jak psa odměnit, jak získat jeho pozornost? Mám pro vás lekci na víc, ve které vás naučím vše, co potřebujete vy i váš pes do kurzu umět.  Lekce bude přístupná už před začátkem kurzu, takže budete mít čas vše natrénovat.

Konec se skákáním

Miluje váš pes lidi? Pro takové mám připravený i podrobný návod, jak odnaučit skákání. A to jak na vás při příchodu domů, tak na lidi, které potkáte venku na procházce. Text je zpracován do formátu PDF, který si můžete stáhnout do svého počítače.

5 rad pro lepší přivolání

Protože vím, že většinu lidí netrápí jen tahání na vodítku, ale i další ovladatelnost, mám pro vás připraveno také pár rad ke zlepšení přivolání. V kurzu je najdete ve formě PDF souboru, který si můžete stáhnout a kdykoliv se k němu vracet.

Na vodítku bez tahání

 

7 lekcí s videi a texty

 10 týdnů mé plné podpory a odpovědí na vaše otázky

27 cvičení a návodů, jak v tréninku postupovat krok za krokem

A k tomu podrobný návod, jak zlepšit vzájemnou komunikaci i motivaci, jak trénovat klid u velkého rozptýlení a předcházení reaktivním výbuchům v blízkosti jiných psů či lidí.

Znova na jaře 2022

Proč kurz vznikl?

Tahání na vodítku je jeden z nejčastějších problémů, kvůli kterému mě moji klienti vyhledají. A já chápu proč. I já sama jsem s tímto nešvarem u svých psů bojovala.

Se svým prvním psem jsem se z počátku téměř neodvážila na chodník. Jak se přiblížil člověk nebo jiný pes, táhnul tak, že si stoupal na zadní.

Když se konečně naučil chodit na vodítku hezky, přibyla mi neplánovaně 4letá týraná kříženka ovčáka. Měla spousty zlozvyků a bezhlavé táhnutí za vodítko patřilo k těm „nejlepším“. Nejednou mě přivlekla z vycházky domů, jen proto, že slyšela zaštěkat fenu od sousedů a musela jí odpovědět.

I můj třetí pes měl s taháním problémy. Když jsem si ho jako ročního brala, byl zvyklí chodit pouze na flexi vodítku a držet ho neustále napnuté.

Ale zvládli jsme to. Stejně jako řada mých klientů. A já udělám vše proto, abyste to se svým chlupáčem zvládli i vy.

 

Máte otázky?

Dá se vůbec něco takového naučit, když je to online?

Má zkušenost je taková, že dá. Já sama jsem prošla řadou online kurzů u českých i zahraničních odborníků a sama jsem ve svých online kurzech pracovala se spoustou klientů. A fungovalo to skvěle. Mým cílem totiž není říci vám: „Dělejte tohle a tohle přesně tímto způsobem.“ Chci vás naučit rozumět tomu, co děláte a proč to děláte. Pochopit souvislosti a naučit se s tím pracovat. A to dělám jak ve svých online kurzech, tak i v živých lekcích. Protože nejvíce práce odvádíte se svým psem během každodenních procházek a běžného soužití. A ani tam vás nevidím a nemohu opravovat vaše chyby. Proto je pro mne důležité vše vám co nejlépe vysvětlit. V online kurzu na to mám dostatek času, stejně jako na vaše otázky a podrobný rozbor případných problémů. Získáte tak mnohem více informací a mé pomoci než při praktickém kurzu na cvičáku

Mohu platit na splátky?

Ano. Platbu za kurz lze rozdělit do tří splátek. Pokud potřebujete platit na splátky, prosím kontaktujte mě na sarka@ozzoteam.cz a probereme spolu podrobnosti.

Budu to stíhat?

I když je výcvik psů mým největším koníčkem, jsem také máma malého dítěte a podnikatelka. Ani já nemám na práci se psy tolik času, kolik jsem měla dříve, kdy to byl můj jediný závazek. A chápu, že to tak máte i vy. Proto se ve svých kurzech soustředím na to, aby cvičení byla opravdu snadno proveditelná a mohli jste je zapojovat do běžného venčení. Psům navíc mnohem více vyhovuje, když s nimi novou dovednost procvičíte několikrát za den během pár minut, než kdybyste dělali 3x týdně hodinovou lekci. Samotný výcvik tak bez problémů zvládnete během vašeho běžného života se psem.

Veškeré texty a videa vám zůstanou přístupné do konce března, takže si je můžete procházet svým tempem.

Zvládne kurz i začátečník?

V jednotlivých lekcích půjdeme od těch nejzákladnějších, jednoduchých dovedností, po ty pokročilejší. Vše vysvětluji tak, aby se ani začátečníci nemuseli bát do kurzu zapojit. Zároveň máte možnost se mě na cokoliv ptát a já vám vše ráda dovysvětlím nebo spolu probereme řešení konkrétních situace. Pro začátečníky je navíc připravena jedna celá bonusová lekce, kterou zveřejním už před začátkem kurzu, abyste si vše mohli včas projít a natrénovat.

Znova na jaře 2022

Copyright © 2021 Šárka Ševčíková