Na vodítku bez tahání

Naučte se zvládat i ty nejsložitější situace bez napínání vodítka

Přihlaste se na nezávaznou čekací listinu a budete první, kdo se o otevření kurzu dozví – a navíc vám pošlu speciální nejvýhodnější nabídku.

Udělalo tahání z vašich procházek jen otravnou nutnost, která vás ani trochu nebaví?

Vyvádí někdy váš pes jako smyslů zbavený a žádný pamlsek, ani trhání vodítkem na něj nezabírají?

Máte pocit, že s tímhle bláznem se klidná chůze na vodítku natrénovat snad ani nedá?

 

Pracujte se skutečnými příčinami a můžete to změnit!

Pojďte ho v jednoduchých krocích naučit, co přesně má na vodítku dělat a jak ragovat v náročných situacích.

Buďte mu oporou a partnerem, se kterým chce spolupracovat.

Zlepšete celkovou ovladatelnost, ať už je pes na vodítku nebo bez něj.

Co vás v kurzu čeká?

Naučíte se komunikovat se svým psem jasně a srozumitelně, aby už vám žádná nedorozumění nestála v cestě.

Ukážeme si jak pracovat s reaktivním chováním a stresem, aby i v problematických situacích zůstával klidný a ovladatelný. Naučíte se, být mu oporou a nabízet řešení při setkávání s jinými psy.

Zapracujeme na soustředění a spolupráci v přítomnosti nejrůznějšího rozptýlení, díky tomu se stanete důležitou a zajímavou součástí procházek, ne jen brzdou na konci vodítka.

Povíme si, jak pracovat, když psa nezajímá pamlsek nebo hračka a co vše může sloužit jako odměna.

V sedmi lekcích kurzu si společně projdeme učení chůze na vodítku krok za krokem. Cvičení je rozděleno do jednoduchých, srozumitelných kroků, jejichž trénování snadno začleníte do každodenních procházek. Nezáleží, zda už s výcvikem zkušenosti máte nebo ne, nebo jaké máte plemeno psa. Podstatná je jen chuť zlepšovat váš vztah a spolupráci.

Podíváme se na učení sebekontroly, aby se váš pes naučil zvládat své emoce i v blízkosti velmi silných rozptýlení. Aby dokázal zůstat pozorný a spolupracovat, i když každá buňka jeho těla, chce běžet vpřed. To nám pomůže zvládnout složité situace na vodítku i bez něj a zlepšit celkovou ovladatelnost.

Velká část kurzu je věnována pochopení reaktivního chování, kdy pes nepřiměřeně reaguje na jiné psy, či lidi, a v tu chvíli vůbec nevnímá. Ukážeme si, jak těmto situacím předcházet, co dělat, a  jak učit psa zůstávat klidným a schopným spolupráce.

Přidejte se na nezávaznou čekací listinu k dalšímu běhu kurzu Na vodítku bez tahání, ve kterém v jednoduchých krocích naučíte svého psa zvládat vycházky v klidu a bez napínání vodítka.

Kurz prišiel práve v potrebnom období pre mňa. Štena má 7 mesiacov a všetky cviky na sebakontrolu a cvičenia na pozornosť využívame denne. Šteňa sa neťahá,reaguje perfektné na meno, prestal vítať všetkých protiidúcich ľudí/ pokiaľ sa mu neprihovoria 🙂…Je to pre nás ešte dlhá cesta,ale vďaka kurzu máme správny smer. Ďakujem za túto možnosť.

Tina K. + Fénix ( šteniatko austrálska kelpia)

 

Kurz mi připomněl, že komunikace se psem je důležité trénovat při každé situaci. I ve chvíli, kdy ho máte „pod kontrolou“. Cvičení je velice jednoduché a dá se trénovat při každé procházce. Je to další spestření procházek pro vás i pejska. Za největší úspěch kurzu považuji to,že mě přestaly bolet záda, která trpěla neustále pod taháním od Tazika. Takže kurz splnil vše až nadočekávání:)

Sadra a Tazik

Pesan je milionovej. Jde vzorně na prověšeném vodítku občas si někde čuchne a sleduje si mě sem tam očkem.

Lucie a border kolie

Nedávno jsme prchali před deštěm domů a čekala jsem, že když se rozeběhnu, tak mě bude táhnout a vláčet za sebou a Merlík místo toho pěkně způsobně běžel vedle nohy.

Blanka a bílý švýcarský ovčák

Kurz mi pomohl lépe porozumět svému psovi, přijmout jeho povahové rysy. Ideální, když člověk nestíhá. Veškeré rady i videa si mohu projet, kdykoli mám čas. Mohu si vybrat, co je pro mě a mého psa nejdůležitější.
Petra S. + Bó ( kříženec )

Šárku bych doporučila všem začínajícím pejskařů, ale i těm zkušenějším. naučila jsem se více vnímat svého psa, více si rozumíme, zatím jsme nemuseli řešit složitější situaci, ale jednoznačně budu vědět jak na ní.

Marcela+Eris (labradorská slečna)

Jedeme si svým tempem a hlavně můžeme trénovat každý den alespoň chvilku. Ráda se vracím k některým cvičením a připomínám si důležité informace.Tvoje povídání (videa) mám ráda. Super je podpora ve skupině, odpovědi na dotazy. Děkujeme.

Brigita a Eddie

Všechny Tvé kurzy a lekce jsou pro mě přínosné, protože díky novým poznatkům a informacím přinášejí větší klid, pohodu a porozumění do soužití s mým psem. Myslím, že i když ještě nemáme spoustu věcí bezvadně zvládnutých, náš vzájemný vztah je výrazně lepší.

Věra K. + Dixi (staford, 2 roky)

Proč kurz vznikl?

Tahání na vodítku je jeden z nejčastějších problémů, kvůli kterému mě moji klienti vyhledají. A já chápu proč. I já sama jsem s tímto nešvarem u svých psů bojovala.

Se svým prvním psem jsem se z počátku téměř neodvážila na chodník. Jak se přiblížil člověk nebo jiný pes, táhnul tak, že si stoupal na zadní.

Když se konečně naučil chodit na vodítku hezky, přibyla mi neplánovaně 4letá týraná kříženka ovčáka. Měla spousty zlozvyků a bezhlavé táhnutí za vodítko patřilo k těm „nejlepším“. Nejednou mě přivlekla z vycházky domů, jen proto, že slyšela zaštěkat fenu od sousedů a musela jí odpovědět.

I můj třetí pes měl s taháním problémy. Když jsem si ho jako ročního brala, byl zvyklí chodit pouze na flexi vodítku a držet ho neustále napnuté.

Ale zvládli jsme to. Stejně jako řada mých klientů. A já udělám vše proto, abyste to se svým chlupáčem zvládli i vy.

 

Copyright © 2023 Šárka Ševčíková