Závěrečná přednáška minikurzu Jak zvýšit pozornost

Přivolání

Letní škola přivolání

Naučte svého psa ochotné a hravé přivolání do konce léta.

13týdenní online kurz

17.6. – 15.9. 2024

Jste celou procházku ve střehu a hlídáte, jestli se někde neobjeví jiný pes nebo cyklista?

Můžete se občas ukřičet a váš pes vás stejně nevnímá?

Bojíte se, aby se mu někde něco nestalo?

Najděte se svým chlupatým parťákem konečně společnou řeč a naučte se přivolání, které vás oba bude bavit.

Poznejte spoustu zábavných her i praktických cvičení, díky kterým bude pes ochotně spolupracovat a to i při velkém rozptýlení.

Zlepšete celkovou ovladatelnost svého psa a naučte ho zajímat se venku o vás, ne jen o okolí.

A naučte se efektivně trénovat na běžných procházkách i výletech za letním dobrodružstvím.

 

Jak vám kurz pomůže?

Pomocí jednoduchých her získáte zájem psa o spolupráci.

Dozvíte se, jak na trénování v rušném prostředí a jak co nejvíce zvýšit své šance na úspěch, když se objeví nečekané rozptýlení.

Pořádně procvičíte a zažijete svému psu jednotlivé části přivolání od reakce na povel, přes automatickou otočku, až k rychlému přibíhání.

A naučíte se odměňovat méně a méně, bez toho, že by pes přestal poslouchat.

Navíc si ukážeme, jak zlepšovat celkovou ovladatelnost a komunikaci i na velkou vzdálenost,

 a jak přizpůsobit trénink na míru konkrétnímu psu tak, aby byl skutečně efektivní a ne nudný a otravný.

Přidejte se ke 13týdenní Letní škole přivolání a naučte se trénovat jednoduše, efektivně a a tak, aby vás to oba bavilo.

Míra pokroku nám nakonec vyrazila dech. V tom velkém množství informací a cviků si každý může najít to svoje, co jemu a jeho psu vyhovuje a funguje, co potřebuje nacvičit, nebo zdokonalit. Díky tomu jsou naše procházky kreativnější a zábavnější a tudíž i my v očích naší feňule sbíráme plusové body. Výměnou dostáváme takové přivolání, které nám umožňuje chodit ve většině situací beze stresu a na volno.

Iva a Baruše (český strakatý pes)

 

Od začátku  to psy bavilo. Během celého kurzu, i když bylo vedro, vydržela psiskám chuť do cvičení a ještě více jsme si upevnili i vztah mezi sebou. Už je to skoro rok a signál na přivolání už nám zůstal napořád. Na procházce nemusím volat každého zvlášť. Stačí jeden signál a přiběhnou oba najednou. Pokud někdo váhá jako já, určitě do toho jděte a uvidíte, že to bude super. 

Květa a Perry s Dexem (malý knírač)

 

 

Kurz je našlapaný praktickými radami a jednoduchými ale efektivními cvičeními a hrami. Vše se dá pěkně zakomponovat do běžné procházky, k ničemu není potřeba nějaké speciální vybavení. Procházky fenku více baví. Nikdy neví, s čím přijdu tentokrát, jak ji překvapím dnes. Témata v kurzu jsou dobře vybraná a důkladně vysvětlená. Takže kromě toho, že vím, co dělám, také vím, proč to dělám. Šárka na otázky reaguje velmi rychle a má velmi dobré postřehy. Člověk si je tedy hned druhý den jistější.

Lenka + Ejsí (honák)

 

Na co konkrétně se můžete těšit?

V kurzu vás čeká 7 lekci, ve kterých si povíme vždy něco z výcvikové teorie a ukážeme praktická cvičení pro vaše tréninky. Ta jsou připravena tak, abyste si zvládli zatrénovat kdekoliv a kdykoliv. Ať už jdete do lesa na borůvky nebo vyrazíte s rodinou pod stan.

Ukážeme si, jak pracovat se psy, kteří se obtížně motivují, nebo naopak jsou přemotivovavní a je těžké jejich radost ukočírovat. Naučíme se jak přizpůsobit trénink na míru konkrétnímu psu, tak aby byl efektivní a zábavný.

Čeká nás 16 různých cvičení a her, které jsou zaměřeny na zvýšení motivace a zažití si automatické reakce na naše povely. Každé z nich je podrobně popsáno v textu a doplněno videoukázkou, abyste přesně věděli, co máte dělat.

Velkou pozornost budeme věnovat odměnám, jejich správnému použití, a také odbourávání, abychom neztratili ochotu do spolupráce, ale naopak psa podpořili vě větší ochotě a rychlosti. I když za to bude méně odměn.

Ve výcvikové teorii si povíme

  • O srozumitelné komunikaci mezi člověkem a psem.
  • Co je důležité pro udržení pozornost i u psů, kteří se obtížně motivují.
  • Jak během procházek upevňovat ovladatelnost a zvykat psa na spolupráci, i když právě netrénujeme.
  • Čím zvýšit své šance na úspěch i při velkém rozptýlení a co je důležité pro práci v náročném prostředí.
  • Jak ubírat na odměnách ale ne na motivaci.
  • A co dělat, když i přes všechen trénink pes neposlechne.

Získáte tak vše potřebné pro jednoduchý a efektivní trénink, který zvládnou i úplní začátečníci. Mým cílem je, abyste pochopili, co a jak dělat a proč to tak dělat. Abyste se už nemuseli bát, že děláte chyby, nebo že výcvik nezvládnete.

Jak kurz probíhá?

První lekce bude přístupná ihned po přihlášení a zaplacení, dalších 6 lekcí budu postupně otevírat od 17. června. Zároveň se budeme setkávat ve facebookové skupině či na e-mailu, kde zodpovím všechny vaše otázky. Pokud si tedy nebudete čímkoliv jisti, nebo váš pes nebude reagovat tak, jak jsme si naplánovali, stačí se zeptat a společně najdeme řešení. Kromě otázek máte možnost posílat mi také videa z vašeho tréninku, abych mohla poradit co nejkonkrétněji .

Poslední tři týdny vám zůstane má plná podpora, takže budete mít čas v klidu dohnat to, co jste nestihli, a zeptat se, na co jste se nezeptali. Nemusíte se tedy bát, že byste si pro samé trénování ani nestihli užít dovolenou.

Přístup ke všem materiálům budete mít do konce května 2025. Můžete se k nim tak kdykoliv vracet a připomenout si to, co právě řešíte.

A to není vše – mám pro vás BONUSY!

Přednáška Stres v životě psů I a II

O tom, jak stres ovlivňuje chování našich psů v nejrůznějších situacích, jak jim můžeme pomoci se stresu zbavit a chybět nebudou ani příklady z praxe.

Minikurz Jak zvýšit pozornost svého psa a užít si spoustu zábavy

4 jednoduchá cvičení a 4 teoretická povídání k trénování pozornosti. Protože pokud vám pes nevěnuje pozornost, nemáte s kým cvičit.

Přednáška Odměny pohledem psa – jak fungují a  a co jste o nich nevěděli

Ve které si povíme o relativní hodnotě odměna a jak s ní pracovat. Jak využívat to, co pes sám chce, nebo ho naučit chtít to, co se hodí nám.

Letní škola přivolání

stojí  5890 Kč nebo 239 € , za které získáte

3 bonusové přednášky.

7 lekcí z výcvikové teorie i praxe.

13 týdnů mé plné podpory a odpovědí na vaše otázky.

16 různých cvičení a her s podrobnými návody a ukázkami.

A k tomu ověřený postup pro trénování přivolání krok za krokem a učení doplňujících dovedností pro co nejjednodušší soužití a spolupráci.

Absolvovala jsem již dva jiné online kurzy a dva cvičáky osobně – nedá se srovnat. Šárka je naladěná na to, jak chování psa a vůči psovi cítím já. A to je podle mého hodně důležité. Pokud nesouzníte se cvičitelem, trápí se majitel i pes. V tomto případě naprostá spokojenost. Sice jsem zdaleka nedošla na konec kurzu ale některá povídání si pouštím i opakovaně..a hodně mi dávají. Zároveň velmi, velmi oceňuji možnost ptát se na cokoliv, co se přímo netýká přivolávání a Šárka vše dopodrobna vysvětlí, poradí.

Naďa L (Stafík Morty)

 

Kurz mi pomohl zejména ve zlepšení komunikace se starší fenkou, lépe jsme se začaly chápat. I když jsem spoustu věcí už věděla i před začátkem kurzu, tak Šárka všechno vysvětlí tak lidsky a polopatě, takže je to jasné a všechno do sebe krásně zapadá. Se štěnětem se mi podařilo hned od začátku navázat krásný vztah. Je před námi ještě hodně práce, ale zlepšení v přivolání bylo vidět už po pár lekcích.

Martina Z. Bailey (GR) a Heather (GR)

Šárka staví především na vybudování si super vztahu se svým psem, a když se mu začnete podle jejích námětů a videí pravidelně věnovat, jde to samo. No a když vám pes věří a ví, že s váma je ta největší zábava, tak i sebevětší paličák začne být zvědavý, co za srandu se chystá teď, anebo aspoň co dostane dobrého… a té rozmanité inspirace tu najdete opravdu hromadu. A nejlepší na tom je, že vás to rychle začne bavit úplně stejně, jako vašeho miláčka 😉
Iva K. a Ája (půlroční australák s příměsí)

Jak kurz vznikl?

Bára se ke mně dostala ve 4 letech jako hodně týraný pes. I když už jsem v té době měla znalosti a zkušenosti z práce na cvičáku a věděla, jak trénovat, práce s ní byla opravdu obtížná. Celý předchozí život nezažila od lidí moc dobrého, nebyla zvyklá spolupracovat, vše kolem ji extrémně rozptylovalo a odvádělo její pozornost.

A právě s ní jsem začala tento kurz připravovat. Vybrala jsem do něj to nejefektivnější a nejdůležitější pro trénování přivolání a připravila plán, který bude motivující a zábavný pro psa a zároveň jednoduchý pro majitele.

I když začátky s Bárou nebyly vůbec jednoduché a její minulost se nedala vymazat, našly jsme nakonec společnou řeč v životě i přivolání. Zvládla jsem to s ní. A udělám vše proto, abyste to se svými chlupáči zvládli i vy.

já a Bára

Máte otázky?

Dá se vůbec něco takového naučit, když je to online?

Má zkušenost je taková, že dá. Já sama jsem prošla řadou online kurzů u českých i zahraničních odborníků a sama jsem ve svých online kurzech pracovala se spoustou klientů. A fungovalo to skvěle. Mým cílem totiž není říci vám: „Dělejte tohle a tohle přesně tímto způsobem.“

Chci vás naučit rozumět tomu, co děláte a proč to děláte. Pochopit souvislosti a naučit se s tím pracovat. A to dělám jak ve svých online kurzech, tak i v živých lekcích. Protože nejvíce práce odvádíte se svým psem během každodenních procházek a běžného soužití. A ani tam vás nevidím a nemohu opravovat vaše chyby.

Proto je pro mne důležité vše vám co nejlépe vysvětlit. V online kurzu na to mám dostatek času, stejně jako na vaše otázky a podrobný rozbor případných problémů. Získáte tak mnohem více informací a mé pomoci než při praktickém kurzu na cvičáku

Mohu platit na splátky nebo v EUR?

Ano. Platbu za kurz lze rozdělit do čtyř splátek. Stejně tak je možné platit v eurech jednorázovou platbou nebo na splátky. Všechny tyto možnosti najdete v přihlašovacím formuláři.

Budu to stíhat?

I když je výcvik psů mým největším koníčkem, jsem také máma malého dítěte a podnikatelka. Ani já nemám na práci se psy tolik času, kolik jsem měla dříve, kdy to byl můj jediný závazek. A chápu, že to tak máte i vy. Proto se ve svých kurzech soustředím na to, aby cvičení byla opravdu snadno proveditelná a mohli jste je zapojovat do běžného venčení. Psům navíc mnohem více vyhovuje, když s nimi novou dovednost procvičíte několikrát za den během pár minut, než kdybyste dělali 3x týdně hodinovou lekci. Samotný výcvik tak bez problémů zvládnete během vašeho běžného života se psem.

Veškeré texty a videa vám zůstanou přístupné do 30. června 2023, takže si je můžete procházet svým vlastním tempem.

 

Zvládne kurz i začátečník?

V jednotlivých lekcích půjdeme od těch nejzákladnějších, jednoduchých dovedností, po ty pokročilejší. Vše vysvětluji tak, aby se ani začátečníci nemuseli bát do kurzu zapojit. Zároveň máte možnost se mě na cokoliv ptát a já vám vše ráda dovysvětlím nebo spolu probereme řešení konkrétních situace.

Copyright © 2024 Šárka Ševčíková