Jak zvýšit pozornost svého psa a užít si spoustu zábavy

5denní trénink pozornosti pro vás i vašeho psa.

Bojujete s pozorností svého psa, který vás venku vůbec nevnímá?

Doma v klidu by se pro piškotek roztrhl, ale jak se objeví sebemenší rozptýlení, ani se na vás nepodívá?

Zkoušíte lepší a lepší pamlsky, ale nic to s ním nedělá?

 

Co kdybych vám řekla, že pozornost nemusíte jen získat, můžete ji naučit!

Trénujte pozornost a spolupráci zvláště, jako samostatný cvik. Tak abyste získali pevný základ pro učení jakékoliv další poslušnosti.

Udělejte z pozornosti, ale i přijímání odměn, zvyk, který bude fungovat v klidu doma i venku na procházce. Tak abyste mohli snadno učit i další důležité dovednosti.

Pozornost ovlivňuje spoustu věcí, ne jen to, jaké máte u sebe odměny a co přesně psa rozptýlilo. Naučíte se s nimi pracovat a zlepšete ochotu psa do jakékoliv spolupráce s vámi.

Jak vám kurz pomůže s pozorností vašeho psa?

Pozornost je základním stavebním kamenem jakékoliv poslušnosti. Pokud nemáte pozornost, nemáte nic. Proto si podrobně vysvětlíme, jak s pozorností pracovat a jak ji naučit i u psů, se kterými to není vůbec snadné.

Ve 4 jednoduchých cvičeních si ukážeme, jak pozornost trénovat. Půjdeme krok za krokem, aby se pes přesně naučil, co po něm chceme, a vysvětlíme si, jak to vše přenášet do složitějších a složitějších situací.

Ne všechny psy je jednoduché motivovat. Proto vám ukážu jednoduché triky, jak i z průměrných odměn udělat něco, co bude váš pes milovat, a že i odměňování hračkou nebo pamlskem se dá psa naučit a udělat z toho skvělý zvyk.

Venku je to vždy těžší než doma. Proto si ukážeme, jak podpořit přirozenou pozornost psa, a hlavně si vysvětlíme, na co si dát pozor. Velmi často si totiž za nepozornost našeho psa můžeme my sami.

Co vše si povíme?

Mé tajné triky pro zvýšení hodnoty hračky či pamlsku tak, aby se i z průměrné odměny stala odměna neodolatelná. Často totiž stačí velmi málo a zájem psa se okamžitě zvýší.

Jak z odměňování udělat zvyk a budovat spolupráci u psů, které venku pamlsky a hračky nezajímají. Protože přijímání odměna spolupráce se skutečně dají naučit jako samostatná dovednost ještě před tím, než začnete trénovat konkrétní povely.

Proč ovlivňuje pozornost a spolupráci to, co po psu vlastně chceme. Jak pracovat s dynamickými a klidnými cviky a kolik opakování je nejlepších právě pro vašeho psa.

Co je důležité při trénování v rušném prostředí a jak pozornost našeho psa ovlivňuje naše vlastní soustředění. Psi totiž velmi dobře vnímají, čemu věnujeme pozornost my sami, a obrovsky je to ovlivňuje.

Co vše můžeme udělat v situacích, kdy nás pes nevnímá, abychom získali jeho pozornost a spolupráci. Které postupy se vyplatí a které ne.

A jaká jsou pravidla úspěšného tréninku, na která nesmíme zapomínat, ať už se svého psa snažíme naučit mistrovský kousek z nejrůznějších psích sportů nebo základní poslušnost.

Jak bude kurz probíhat?

Každý den najdete ve své schránce můj e-mail s podrobným popisem cvičení, odkazy na videa s doplňujícími informacemi a závěrečnou přednášku. Tempo kurzu si můžete sami přizpůsobit sobě a svému psu. Veškeré materiály vám zůstanou ve vaší e-mailové schránce.

Čekají nás 4 jednoduchá cvičení, během kterých začneme trénovat pozornost nejprve v klidu doma a pak i v rušném prostředí.  Trénovat budeme i udržení pozornosti po delší dobu a podpoření celkové pozornosti a spolupráce během procházek.

Cvičení jsou velmi jednoduchá a motivující. Nemusíte se bát jít do tréninku ani se štěňaty nebo psy netradičních plemen. Žádné křičení, vynucování si a přísnost, ale učení krok za krokem tak, aby to psa bavilo a chtěl spolupracovat.

 

Jak zvýšit pozornost svého psa a užít si spoustu zábavy

5 ti denní trénink pozornosti pro vás i vašeho psa

Cena kurzu je 380 Kč nebo 17 €

4 cvičení

5 dní plných informací a praktických rad

4 krátké videa a obsáhlá přednáška o trénování a pozornosti

Jak kurz vznikl?

Můj Ozzy byl od malinka šprt. Samozřejmě jsme pracovali na pozornosti, spolupráci, učili spoustu dovedností. Ale nikdy jsem s ním nezažila to, co se svým psem možná zažíváte vy. Pak ale přišla Baruška, čtyřletá kříženka, která už si s lidmi užila své a spolupráce bylo to poslední, o co stála. To pro mě byla pořádná ledová sprcha!

Zkoušela jsem pamlsky, zkoušela jsem hračky, snažila jsem se jí rozblbnout, zaujmout… Ale nic. Většinou se na mě ani nepodívala. A já to mockrát chtěla vzdát. Ale nevzdala jsem. Místot toho jsem se naučila o pozornosti přemýšlet trochu jinak. Přestala jsem se snažit ji prostě získat a začala ji učit a budovat. Dívala jsem se na ni jako na samostatnou dovednost a ono to fungovalo.

Když pak Baruška odešla a přišel roční Denis, který byl z té vší přírody, do které jsme ho z města přestěhovali, celý u vytržení, už jsem věděla, jak na to. Zvládli jsme to, i když byl spíše hladovkář, než jedlík, a na hraní si s člověkem nebyl vůbec zvyklí. Naučil se hrát, naučil se milovat pamlsky, a hlavně se naučil věnovat mi pozornost a spolupracovat.

Od té doby jsem tento přístup využila u dlouhé řady dalších psů na cvičáku i v online světě a mohu ho naučit i vás.

 

Copyright © 2023 Šárka Ševčíková