Doporučená literatura

16. 3. 2016 | Nezařazené

Ve školce pro štěňátka jsem mluvila o knihách, které by vám mohli pomoci při pochopení výcviku a výchovy vašeho psa. Tento seznam ale určitě poslouží dobře i všem dalším zájemcům o pochopení psího světa.

Mezi prvními bych jistě doporučila 

Lidé a psi: Střet kultur, autor: Jean Donaldsonová, kde najdete vysvětlení toho, jak vůbec pes přemýšlí a jak se učí a také návod k nácviku základních povelů.

Klikrtrénink pro vašeho psa, autor: Morten Egtvedt a Cecilie Koste. Zde už je text více zaměřen na výcvik a obsahuje popisy nácviku základních povelů i složitých triků.

Shaping,autor: Susan Garettová. Kniha je deníkem o výchově a výcviku Susanina psa, včetně pozdějšího zamyšlení nad chybami, které Susan udělala. 

Jak trénovat nemožného psa, aneb i prasátka mohou létat, autor: Jane Kilionová. Skvěle vysvětlené obecné principy výcviku i s praktickými příklady.

Svého psa nestřílejte, autor: Karen Pryor. Karen Pryor patří mezi zakladatele moderních výcvikových metod a její knihu by si měl povinně přečíst každý majitel psa. Bohužel, pro řadu začátečníků už je text trochu obtížnější a těžko se knihou prokousávají. Pokud se vám to ale povede, naučíte se opravdu mnoho a to nejen o práci se svým psem, ale i o výchově vašich dětí, partnerů, nebo třeba protivného řidiče autobusu 🙂

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct, autor František Šusta. A na závěr kniha, kterou bych doporučila snad ze všeho nejvíce, ale která je už pro trochu pokročilejší čtenáře. Pan Šusta je jedním z předních světových trenérů zvířat a máme to štěstí, že pravidelně objíždí s odbornými semináři, především pro pejskařskou veřejnost, celou republiku. Pokud se vám někdy naskytne příležitost zúčastnit se některé z jeho přednášek či besedo – seminářů, určitě neváhejte. K dostání je i druhý díl, nazvaný Trénink je v hlavě – též doporučuji.

Pokud byste hledali další zajímavou literaturu, podívejte se na nabídku nakladatelství PLOT, kde pravidelně vycházejí ty nejlepší tituly.

O autorce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.