Domácí přípravek proti klíšťatům za pár korun

7. 4. 2016 | Nezařazené

Většina z vás už jistě řeší, jak psa ošetřit proti klíšťatům a dalšímu hmyzu. Proto jsem pro vás připravila recept na domácí přípravek, který používám já. Dříve jsem užívala antiparazitní obojky a pipety, ale přiznám se, že jen velice nerada vystavuji psy takovýmto chemikáliím. Pravda, přípravky jsou určitě nějak testovány a mým psům nikdy nezpůsobily ani alergickou reakci, natož něco vážnějšího. Přesto nevěřím, že přípravek, který dokáže po dobu několika týdnů hubit hmyz, který se na mého psa přisaje, zároveň nijak neškodí samotnému psu. A pokud skutečně neškodí, proč se podobné přípravky s dlouhodobým účinkem neužívají i u lidí? Vždyť je tolik nemocí, které hmyz přenáší… Zkrátka jsem postupně přešla na přírodní přípravky od společnosti cdVet (které mohu vřele doporučit) a na domácí rozmarýnovohřebíčkový roztok. A právě o něm bude dnes řeč.

Rozmarýnovohřebíčkový přípravek účinně odpuzuje hmyz a je velice snadný na přípravu. Já ho používám nejen na psy a sebe, ale také jako postřik na rostliny, které mi napadnou nežádoucí hmyzí škůdci. Co na něj budeme potřebovat?

Zhruba hrst/pytlíček sušeného či čerstvého rozmarýnu, menší hrstičku hřebíčku a litr vody.

Koření nasypeme do hrnce a přelijeme vroucí vodou. Pak už jen necháme vystydnout, zcedíme, přelijeme do rozprašovače a před každou procházkou psa postříkáme. Já mívám psy přes den většinou na zahradě, kde je klíšťat také spousta. Proto i na zahradě občas psy přestříkám stejně jako před procházkou.

O autorce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.