Úvodní strana 5 Členská sekce 5 Pes sám doma

Pes sám doma

Než začneme s trénováním

 • Projevy stresu – 00:15
 • Rizikové faktory – 05:59
 • Základní dovednosti – 23:30
Home 9 Členská sekce 9 Pes sám doma

Nácvik samoty

 • Podrobný postup

Pár rad na závěr

 • Aby se problém nevrátil – 00:51
 • Co Vám může pomoci – 06:54
 • Čeho se vyvarovat – 09:55

Doplňující informace

Domácí žvýkání

Dnes máme obrovské možnosti v tom, co psu nabídnout na žvýkání během samoty. Proto zde uvedu jen pár nejdůležitějších prostředků

 • Syrové kosti, pokud je na ně pes zvyklí a asi spíše, pokud ho necháváte na zahradě.
 • Paroží (jelení, dančí atd.) je skvělé i do bytu. Nebývá z něj nepořádek, nezapáchá, jen někteří až příliš horliví psi si na něm mohou poškozovat zuby.
 • Rohovinová pouzdra z kopyt, rohů – nesmrdí, nedělají nepořádek, často téměř nezničitelné a velmi oblíbené. Navíc se dají případně i něčím plnit.
 • Kong je asi nejznámější a nejodolnější plnící hračka vůbec. Více se dočtete v článku zde: https://www.zverokruh-shop.cz/informace-a-akce/ve-znameni-dobre-rady/jak-vybrat-spravny-kong
 • Další hračky k naplnění pamlsky, existuje jich celá řada, například zde: https://www.psivesmir.cz/interaktivni-hracky-pro-psy/

Přípravky proti stresu

Já jsem ve videu zmiňovala přírodní preparáty proti stresu. I těch dnes existuje více. Některé jsou ve formě tablet, sprejů, přídavků do krmiva, spot-on, obojků, difuzérů atd. a jsou bez nežádoucích účinků, jako je apatie nebo změna povahy.

Alavis calming – potlačuje stres u malých plemen psů, měkké tablety s příchutí

Alavis relax – kapsle s obsahem proteinu z kolostra, omezuje produkci stresových hormonů

Zylkene – obsahuje mléčný protein, který vede ke zklidnění, podává se několik dní předem, sama s ním mám velmi dobré zkušenosti i při řešení strachu z ohňostroje

Beaphar no stres spot on – aplikuje se na kůži, obsahuje extrakt z kozlíku lékařského

Beaphar no stres obojek – obsahuje éterické oleje z kozlíku lékařského a levandule

Bachovy esence – kapky, lze sehnat univerzální směsi, ale účinnější bývají při přípravě na míru. U klientů s nimi mám velmi dobré výsledky.

Feromonový difuzér/obojek – uvolňuje feromony laktujcí feny a psy to uklidňuje. Difuzér působí pouze v místnosti, kde je v zásuvce. S obojkem mám dobrou zkušenost u psa v rodině. A četla jsem o odborné studii, která zkoumala jejich vliv na štěňata při odstavu, přechodu do nového domova a zvykání na samotu, ve které dopadl velmi dobře.

Psychická únava

Ve videu zmiňuji také důležitost psychického zaměstnání psa, které je velmi důležité ne jen pro učení samoty, ale i pro celkově klidné chování doma i na procházkách. To nejjednodušší a nejefektivnější co můžete svému psu nabídnout, je čuchání. Ideálně hledání pamlsků nebo běžné potravy.

Pokud máte zahradu, můžete krmení rozsypávat po zahradě a nechávat psa, aby si jej našel, místo aby ho měl denně připravené v misce. Inspirovat se můžete ve videu níže. Pokud zahradu nemáte, můžete využít tzv. čuchací koberečky, ať už kupované ( například tento: https://www.psivesmir.cz/cmuchaci-deka-ve-tvaru-kytky–40-cm/) nebo domácí výroby. Nebo hledat další a další možnosti, kam pamlsky schovávat.

Pozor akorát, aby pes pracoval klidně, uvolněně, soustředěně. Pokud začne být hektický a na hledání půjde spíše silou a rychlostí, než nosem a pečlivostí, je pro něj dané hledání zatím příliš obtížně. Navíc se mu budou zvyšovat stresové hormony a místo očekávaného klidu přijde zvýšená aktivita a roztěkanost.

 

Máte otázky?

Potřebujete něco povysvětlit, upřesnit, poradit na míru?

Napište mi na sarka@ozzoteam.cz, vše s vámi ráda vyřeším. Žádná otázka není hloupá, nestyďte se. Individuální konzultace jsou součástí kurzu.

Chcete pokračovat ve cvičení? Ráda se s vámi uvidím  v jiném z nabídky mých online kurzů.

Základní info

 1. Na stránce vlevo najdete veškeré materiály ke kurzu. Projděte si je v připraveném pořadí.
 2. Přístup ke kurzu budete mít po dobu 6ti měsíců, můžete se tedy během tréninku k materiálům vracet.
 3. Pokud budete mít jakékoliv otázky, nebudete něčemu rozumět, budete potřebovat probrat něco blíže, neváhejte se na mě obrátit na e-mailu sarka@ozzoteam.cz
 4. Přidejte se do skupiny na Facebooku, kde se můžete také ptát na nejasnosti. Skupina je i pro neúčastníky kurzu a přidávám do ní i další vzdělávací materiály.
 5. V případě, že by něco nefungovalo, tak mě kontaktujte, ať mohu najít řešení.