5 důvodů, proč se nebát online kurzu s Ozzoteamem

13. 12. 2020 | Nezařazené

Když jsem díky zavřeným cvičákům v koronaviru přemýšlela, jestli zkusit “alespoň” online výcvik, zprvu jsem váhala. Neuměla jsem si představit, jak by to mohlo fungovat. Kontaktní výuka s trenérem, společné seznamování s ostatními pejsky jsem považovala za podstatné.

Nicméně jsem neměla moc na výběr- buď online kurz, nebo žádný. Nechtěla jsem výchovu štěněte podcenit, mám už zkušenost, kam to může vést a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. A dnes musím říct, že jsem dobře udělala. Předesílám rovnou, že jsem paní Ševčíkovou ani Ozzoteam vůbec neznala a vyhledala jsem ji na doporučení majitele odchytové služby Animal rescue, se kterým se znám. Tak tedy:

První důvod

S online kurzem jsem získala přístup k velkému množství ukázkových videí, které jsou výborným návodem, jak pejska cvičit krok za krokem a v mnoha situacích. Vidím, jak co má i nemá vypadat, můžu si situace přehrát opakovaně a když něco zapomenu, prostě se kouknu. Přes videa se mi povely daleko lépe učí i chápou.

Druhý důvod

Velkým pomocníkem jsou i texty, které mám k dispozici. Je v nich velmi dobře vysvětleno proč se pejsek chová, tak jak se v dané situaci chová, co je důležité a proč. Jak pes chápe některé situace svýma očima, ne těma mýma- to je docela rozdíl a my si to neuvědomujeme. Jsem ráda, že se tu dozvídám, jak důležité je porozumět psí řeči. Až s tímto kurzem jsem pochopila, že chyba není u psa, ale u majitele. Třeba fakt- poprvé jsem o tom slyšela tady- že vůbec není samozřejmé, aby pejsek od první chvíle rozuměl přivolání. Nebo víte, že existuje u psa tzv. strachové období a že je jich několik ? Já už to díky textům Šárky Ševčíkové vím a vím, co s tím dělat.

Třetí důvod

Osobně si moc cením toho, že mohu zaslat videa se cvičením a dozvím se, co bylo dobře, co špatně a jak třeba totéž cvičit i jinak, pokud doporučený způsob nezabírá. Každý pejsek je osobnost tak, jako my, a pomoc při hledání cesty jak ho zvládnout je potřebná. Myslím, že v online kurzu je daleko větší prostor pro individuální komunikaci než by tomu bylo na cvičáku. Za sebe mohu s čistým svědomím říct, že na mé otázky jsem vždy dostala vyčerpávající odpovědi. Díky tomu, že komunikujeme přes mail , opět se mohu k napsaným odpovědím vracet, pokud něco zapomenu. Velkou výhodu vidím v tom, že se mohu zeptat na konkrétní problém, na který bych v knihách asi těžko hledala odpověď. A to kdykoliv, když potřebuji něco objasnit.

Čtvrtý důvod

Corona mi znemožnila pracovat, musela jsem zavřít své studio a tak jsem se samozřejmě obávala, zda si budu moci dovolit investici do online kurzu. Cena mě ale příjemně překvapila na to, co vše mám v kurzu k dispozici.

Pátý důvod

Nejsem vázaná přesným časem výcviku a nemusím spoléhat na to, co by se učilo na cvičišti. Vybírám podle své potřeby a po konzultaci to, co potřebuji, aby se má fenka naučila. Každý cvičíme pejska za jiným účelem a v online kurzu máte daleko více možností.

Shrnu-li to

Za mne jsem udělala závěr, že online kurz je pro mne lepší se vším, co jsem Vám v 5 důvodech popsala. A vůbec nemám pocit, že když nejsem na cvičáku s trenérkou, že o něco přicházím. Možná teď namítnete – a co socializace s jinými psy? No na to přeci stačí procházka někam, kde se s jinými pejsky potkáme. Takových míst je dost, takže ani s tím už nemám problém. Pokud máte odhodlání svého pejska naučit základní poslušnosti či dalším dovednostem, Ozzoteam Vám v tom na 100 % pomůže. Dostanete mnoho cenných rad, informací i návodů. Vše ostatní už je zcela jen na Vás.

– Živana Stupková a Loki (tibetský teriér)

O kterém kurzu byla řeč?

Kurz poslušnosti pro skvělé psí parťáky

O autorce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.