5 důvodů, proč se nebát online kurzu s Ozzoteamem

13. 12. 2020 | Nezařazené

Když jsem díky zavřeným cvičákům v koronaviru přemýšlela, jestli zkusit “alespoň” online výcvik, zprvu jsem váhala. Neuměla jsem si představit, jak by to mohlo fungovat. Kontaktní výuka s trenérem, společné seznamování s ostatními pejsky jsem považovala za podstatné.

Nicméně jsem neměla moc na výběr- buď online kurz, nebo žádný. Nechtěla jsem výchovu štěněte podcenit, mám už zkušenost, kam to může vést a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. A dnes musím říct, že jsem dobře udělala. Předesílám rovnou, že jsem paní Ševčíkovou ani Ozzoteam vůbec neznala a vyhledala jsem ji na doporučení majitele odchytové služby Animal rescue, se kterým se znám. Tak tedy:

První důvod

S online kurzem jsem získala přístup k velkému množství ukázkových videí, které jsou výborným návodem, jak pejska cvičit krok za krokem a v mnoha situacích. Vidím, jak co má i nemá vypadat, můžu si situace přehrát opakovaně a když něco zapomenu, prostě se kouknu. Přes videa se mi povely daleko lépe učí i chápou.

Druhý důvod

Velkým pomocníkem jsou i texty, které mám k dispozici. Je v nich velmi dobře vysvětleno proč se pejsek chová, tak jak se v dané situaci chová, co je důležité a proč. Jak pes chápe některé situace svýma očima, ne těma mýma- to je docela rozdíl a my si to neuvědomujeme. Jsem ráda, že se tu dozvídám, jak důležité je porozumět psí řeči. Až s tímto kurzem jsem pochopila, že chyba není u psa, ale u majitele. Třeba fakt- poprvé jsem o tom slyšela tady- že vůbec není samozřejmé, aby pejsek od první chvíle rozuměl přivolání. Nebo víte, že existuje u psa tzv. strachové období a že je jich několik ? Já už to díky textům Šárky Ševčíkové vím a vím, co s tím dělat.

Třetí důvod

Osobně si moc cením toho, že mohu zaslat videa se cvičením a dozvím se, co bylo dobře, co špatně a jak třeba totéž cvičit i jinak, pokud doporučený způsob nezabírá. Každý pejsek je osobnost tak, jako my, a pomoc při hledání cesty jak ho zvládnout je potřebná. Myslím, že v online kurzu je daleko větší prostor pro individuální komunikaci než by tomu bylo na cvičáku. Za sebe mohu s čistým svědomím říct, že na mé otázky jsem vždy dostala vyčerpávající odpovědi. Díky tomu, že komunikujeme přes mail , opět se mohu k napsaným odpovědím vracet, pokud něco zapomenu. Velkou výhodu vidím v tom, že se mohu zeptat na konkrétní problém, na který bych v knihách asi těžko hledala odpověď. A to kdykoliv, když potřebuji něco objasnit.

Čtvrtý důvod

Corona mi znemožnila pracovat, musela jsem zavřít své studio a tak jsem se samozřejmě obávala, zda si budu moci dovolit investici do online kurzu. Cena mě ale příjemně překvapila na to, co vše mám v kurzu k dispozici.

Pátý důvod

Nejsem vázaná přesným časem výcviku a nemusím spoléhat na to, co by se učilo na cvičišti. Vybírám podle své potřeby a po konzultaci to, co potřebuji, aby se má fenka naučila. Každý cvičíme pejska za jiným účelem a v online kurzu máte daleko více možností.

Shrnu-li to

Za mne jsem udělala závěr, že online kurz je pro mne lepší se vším, co jsem Vám v 5 důvodech popsala. A vůbec nemám pocit, že když nejsem na cvičáku s trenérkou, že o něco přicházím. Možná teď namítnete – a co socializace s jinými psy? No na to přeci stačí procházka někam, kde se s jinými pejsky potkáme. Takových míst je dost, takže ani s tím už nemám problém. Pokud máte odhodlání svého pejska naučit základní poslušnosti či dalším dovednostem, Ozzoteam Vám v tom na 100 % pomůže. Dostanete mnoho cenných rad, informací i návodů. Vše ostatní už je zcela jen na Vás.

– Živana Stupková a Loki (tibetský teriér)

O kterém kurzu byla řeč?

Kurz poslušnosti pro skvělé psí parťáky

Autor článku

Šárka Ševčíková

Výcviku psů se věnuji více jak deset let. Kromě pomoci klientům s jejich psy, získávám zkušenosti i s těmi svými. Ujímám se psů bez domova a překonávám s nimi nejrůznější nástrahy jejich minulosti. Jak? Tak aby je to bavilo, aby to fungovalo, a abychom si to všichni užili. A tak to budu učit i vás.

Další články

5 základních kroků pro život s tvrdohlavým psem

5 základních kroků pro život s tvrdohlavým psem

Máte doma paličáka, se kterým je těžké hnout? Neposlouchá, nevnímá vás a když ho něco zaujme, jste pro něj vzduch? Velká tvrdohlavost je u řady plemen vrozená, to ale neznamená, že se s ní musíte jen tak smířit. Vůbec ne. Jen se s ní musíte naučit pracovat a umět ji...

Jaký byl můj rok 2023

Jaký byl můj rok 2023

Byl to rok plný překvapení, radosti i smutku a nečekaných situací. Byl to rok plný života. Zahájila jsem ho dlouho očekávaným rozvodem a na jaře jsme se synem vdávali babičku. Sice to byl jen malý rodinný obřad na radnici, ale přiletěla kvůli němu sestra ze zahraničí,...

Jak ho naučit, dělat to i bez navádění pamlskem?

Jak ho naučit, dělat to i bez navádění pamlskem?

Naučili jste svého psa lehnout si za pamlskem u země, ale teď to bez pamlsku neudělá? Co když budete muset začít úplně od znova a bez pamlsku? Ale jak? A nebo mu to bude stačit jen dobře vysvětlit? Odbourání navádění je samostatná dovednost, kterou se pes učí. U čím...